Zdaj gre zares. V Indian Wellsu ponovitev finala Melbourna med Nadalom in Federerjem.

15.03.2017
INDIAN WELLS, ZDA - V Indian Wellsu so v spodnji polovici favoriti opravili delo v 3. krogu, sedaj pa nas čakajo vroči dvoboji, eden za drugim.

Že danes ponoči se bosta v 4. krogu prvega Mastersa sezone v Indian Wellsu pomerila večna rivala Rafael Nadal in Roger Federer. Teniški 'El Classico' kot se imenuje obračun teh dveh prvakov tenisa bo po več kot desetletju v tako zgodnji fazi takemovanja.

Švicar in Španec sta letos v finalu OP Avstralije ponudila tekmo za večne spomine. 35-letni teniški čarovnik iz Basla je uspel premagati Majorčana v 5. nizu in se veseliti 18. zvezdice na turnirjih za Grand Slam, s tem pa je razveselil svoje privržence, ki se štejejo v milijonih. Ni dvoma, da nas čaka še ena izvenserijska tekma, zmagovalca pa v četrtfinalu čaka zmagovalec dvoboja med Novakom Đokovičem in Nickom Kyrgiosom

Eden najtežjih žrebov v zgodovini tenisa se je torej odvil po pričakovanjih, kdo od njih pa bo napredoval do finala pa je skoraj nemogoče napovedati. Nadal ima v rokah precej samozavesti, kljub temu, da je letos izgubil dva finala. Ujel je formo, priključek v vrh, le tega pa si zelo želi tudi 2. tenisač sveta in branilec naslova Novak Đokovič. Srb je imel že v 3. krogu najtežje delo, njegov tekmec je bil Juan Martin del Potro. Odšla sta v 3. niz, več znanja pa je imel Beograjčan in se drugič zapored oddolžil Argentincu za poraz na olimpijskem turnirju lani v Riu.

Zanimiv je bil obračun mladcev, pomerila sta se Alexander Zverev in Nick Kyrgios. Avstralec je prikazal zakaj ga uvrščajo med tiste, ki naj bi zasedli sam tron teniške lestvice, spet pa ni zmogel brez, tokrat manjših izpadov. Sodniki so se nekajkrat zmotli pri spornih točkah, Avstralec pa je moral na pomoč poklicati sokolje oko. Ko je uvidel, da je imel prav, si je privoščil glavnega sodnika in mu namenil nekajminutne pridige.