Žemlja klonil v 1. krogu Challengerja v Manerbiu

25.08.2015
MANERBIO, ITALIJA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je kar malo nepričakovano izgubil v 1. krogu ATP Challengerja v Italiji.

28-letni Grega Žemlja (222. na ATP) se je v glavni del turnirja na pesku z nagradnim skladom 42,500 evrov uvrstil preko kvalifikacij, kvalifikanta pa je imel za tekmeca tudi v 1. krogu glavnega dela. Na videz dober žreb se je spremenil slabega po porazu s 7-6(4), 6-3.

Kranjčan je slabo igral na drugem servisu in v vsakem nizu po enkrat izgubil servis, kar je bilo za Frederica Ferreja-Silvo (297. na ATP) dovolj za zmago.

Grega je sicer dobro začel in je prvi prišel do brejka, ko je povedel 3-1. Prednost se je stopila že v naslednji igri, ko je 20-letni Portugalec prišel do ribrejka, vse skupaj pa se je odločalo v podaljšani igri, v kateri je Ferre-Silva zaigral bolje in povedel v nizih. 2. niz je bil s strani mladega Portugalca še boljši in Grega si ni uspel priigrati niti ene žoge za brejk. Po 1 uri in 41 minutah se je poslovil iz Manerbia z dvemi kvalifikacijskimi zmagami, ki sta mu prinesli 440 evrov in 5 točk.