Žemlja obdržal servis, zadel 22 asov, pa izgubil z igralcem, ki ni v 1000

10.03.2016
JONKOPING, ŠVEDSKA - Šved Patrik Rosenholm se je upravičeno izkazal za nevarnega tekmeca, saj je kot 1,026. igralec sveta uspel izločiti Grego Žemljo.

28-letni Šved Patrik Rosenholm, ki ni niti v TOP1000, je v 2. krogu ATP Challengerja v domačem Jonkopingu uspel premagati tretjega Slovenca na lestvici Grego Žemljo (192. na ATP).

29-letni Kranjčan je zadel kar 22 asov, obdržal servis nedotaknjen, a sta ga zmage 'koštala' dva izgubljena tajbrejka. Stockhlomčan je slavil s 5-7, 7-6(6), 7-6(4) po 127 minutah igre.

Žemlja je v uvodnem nizu prišel do odvzema servisa v najboljšem trenutku, tik pred morebitnim tajbrejkom. S tem je dobil 1. niz, a to je bil tudi edini odvzem začetnega udarca v celem dvoboju. Šved je odlično igral na svojem servisu in v drugem delu sta oba ostala z 'ničlo' pri brejk priložnostih. V podaljšani igri je bil bolj zbran Skandinavec, ki je nato zapravil tri žoge za brejk v 3. nizu, vse skupaj pa popravil v še eni podaljšani 13. igri za končno zmago.

Grega iz 42,500 evrov vrednega Challengerja odnaša 8 točk in 730 evrov, ob predpostavki, da bi lahko iztržil precej več.