Žemlja popolno nasprotje včerajšnjega dne!

13.08.2011
BINGHAMTON, ZDA - Slovenski tenisač Grega Žemlja je včeraj deklasiral nasprotnika za vstop v polfinale Challenger turnirja v ZDA, danes pa je gladko izgubil s Čilencem Paulom Capdevillo.

Grega Žemlja (130. na ATP) je bil danes le bleda senca včerajšnjega dne, ko je s 6-2, 6-0 pospravil z Avstralcem Gregom Jonesom. V polfinalu 50,000 USD vrednega turnirja na trdi podlagi ga je Čilenec Paul Capdeville izločil z rezultatom 6-1, 6-2. Dvoboj je trajal le 59 minut.

24-letni igralec iz Žirovnice kot 4.nosilec do polfinala ni oddal niti niza, danes pa je imel očitno slab dan. Oba niza sta bila daleč od tega, kar je kazal cel teden, po drugi strani pa je naletel tudi na razpoloženega tekmeca, ki ga je tako ugnal še drugič, v dveh medsebojnih obračunih.

2. nosilec Paul Capdeville (116. na ATP) je zmagal več kot zasluženo, na koncu pa je osvojil kar 22 točk več od našega igralca (55-33). V vsakem nizu je prišel do dveh brejkov (4/4), medtem ko si je Žemlja priigral le eno priložnost za odvzem servisa (2. niz), ki je ostala neizkoriščena. Zmaga Južnoameričana ni bila niti v enem trenutku ogrožena, prav vsa statistika pa je bila na njegovi strani.

Grega Žemlja danes ni imel svojega dne in ostaja brez finala

Grega si je za igranje v polfinalu Chalelngerja v ameriški zvezni državi New York zagotovil denarno nagrado v višini 2,510 USD ter 29 točk. Ker v ZDA naslednji teden ni nobenega turnirja, se bosta Grega in njegov trener David Lenar že verjetno pripravljala na kvalifikacije OP ZDA, ki se začnejo čez 10 dni.