Zidanškova ni uspela ustaviti naleta Vondroušove v polfinalu Pertha

18.02.2017
PERTH, AVSTRALIJA - Neuradno najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je ITF turnir v Perthu končala v polfinalu.

Moja 17-letna Marketa Vondroušova (315. na WTA) je z 20 zaporedno zmago ustavila dve leti starejšo Tamaro Zidanšek na ITF turnirju v avstralskem Perthu, ima nagradni sklad 25,000 USD.

Zidanškova, ki si je s polfinalom priigrala status najboljše slovenske tenisačice, je naletela na letos izjemno razpoloženo Čehinjo. Le ta ima v žepu že dva naslova turnirjev serije ITF, v Perthu ima možnost vpisati tretjega zapored.

68 minut je bil dolg polfinale, končal se je z rezultatom 6-1, 7-5. Tami, 146. igralka sveta in 2. nosilka, pa je proti kvalifikantki v 1. nizu kar trikrat izgubila servisno igro. Čehinja je ekspresno povedla 4-0 in se ni ozirala nazaj. V nadaljevanju je bila tekma precej bolj tesna. Konjičanka je imela servisno igro za 3. niz pri 5-3, vendar se levoroka češka tenisačica ni prestrašila. Dobila je zadnje štiri igre in se zasluženo uvrstila v finale.

Kljub porazu je Tamara prišla do še enega odličnega rezultata na avstralski turneji. Polfinale je lep uspeh in dodatna doza samozavesti za naslednje turnirje.

Marketa VONDROUSOVA (CZE) 6-1 7-5 Tamara ZIDANSEK (SLO) [2]