Zverev v Münchnu lovi prvi naslov na domačih tleh. V finalu s Pello.

06.05.2017
MÜNCHEN, NEMČIJA - #NextGen Alexander Zverev se je kot 3. nosilec uvrstil v finale domačega ATP turnirja v Münchnu in bo poskušal ujeti lovoriko v dvoboju s kvalifikantom Guidom Pello.

Eden najbolj obetavnih teniških igralcev sveta Alexander Zverev, verjetno tudi pretendent v prihodnosti za številko 1 na svetovni teniški lestvici, je v polfinalu s 7-5, 7-5 premagal 2. nosilca Roberta Bautista-Aguta in je le še korak od naslova na domačem turnirju BMW Open by FWU.

Mladi Zverev je v četrtfinalu izvlekel celo kožo v dvoboju z rojakom Struffom, saj je slavil po tajbrejku 3. niza, nekoliko manj dela je imel v polfinalu. Na muhi ima tretji turnirski naslov v komaj začeti karieri. Letos je v drugem finalu po Montpellierju, kjer je prišel vse do konca. Zverev je bil enkrat že v finau na domačih tleh, lani v Halleju, a ga je ugnal Florian Mayer.

Drugi finalist je Guido Pella. Argentinec je začel v kvalifikacijah in postavil vse tekmece na hladno in se bo boril za naslov. Južnoameričan je drugič v finalu ATP turnirjev. Lani v Riu De Janeiru mu ni uspelo priti do prvenca, boljši je bil Pablo Cuevas. Pella ima v bavarski prestolnici za sabo niz šestih zmag in bi lahko po Kližanu 2014 ujel lovoriko kot kvalifikant. tako kot Zverev, je imel tudi Argentinec največ dela v četrtfinalu, ko je zmagal po podaljšani igri 3. niza v tekmi z Zeballosom. Še pred tem je v 2. krogu izločil Fabia Fogninija, danes pa je s 4-6, 7-5, 6-4 padel Korejec Hjeon Čung.

Chung Hyeon (South Korea) beat Martin Klizan (Slovakia) 6-4 3-6 6-2
Guido Pella (Argentina) beat Horacio Zeballos (Argentina) 6-3 6-7(5) 7-6(3)
3-Alexander Zverev (Germany) beat 7-Jan-Lennard Struff (Germany) 3-6 7-6(3) 7-6(5)
2-Roberto Bautista (Spain) beat Yannick Hanfmann (Germany) 6-3 6-3

Martin Klizan (Slovakia) beat 6-Mischa Zverev (Germany) 6-2 6-1
Chung Hyeon (South Korea) beat 1-Gael Monfils (France) 6-2 6-4
Guido Pella (Argentina) beat 4-Fabio Fognini (Italy) 6-3 6-2
Horacio Zeballos (Argentina) beat 5-Philipp Kohlschreiber (Germany) 7-6(5) 6-4
3-Alexander Zverev (Germany) beat Jeremy Chardy (France) 6-4 6-4
7-Jan-Lennard Struff (Germany) beat Tommy Haas (Germany) 6-4 7-5
2-Roberto Bautista (Spain) beat Marius Copil (Romania) 4-6 7-6(3) 7-5