18-letni Hjeon Čung premočan za Grego Žemljo v polfinalu Busana!

09.05.2015
Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je na močnem ATP Challengerju v Južni Koreji zaključil s svojimi nastopi!

BUSAN, JUŽNA KOREJA - 28-letni Grega Žemlja (419.) je po treh zaporednih zmagah na 100.000$ vrednem ATP Challengerju v Busanu utrpel poraz proti 4. nosilcu turnirja, 18-letnemu domačinu  Hjeon Čungu (88.). Novi korejski teniški zvezdnik je v polfinalu slavil v dveh nizih s 6:3, 6:4!

Tipični najstnik z očali beleži ekspresen vzpon na ATP lestvici. Odkar je postal teniški profesionalec ob koncu leta 2012 je osvojil 4 Futurese in 3 ATP Challengerje (2 letos). Prejšnji mesec se je že prebil med top100 in se še vzpenja po lestvici. V finalu ga čaka izkušeni 27-letni Slovak Lukaš Lacko (100.).

Slovenec, ki sicer priznava, da so njegovi rezultati zaenkrat boljši od same igre, je kljub porazu solidno odigral dvoboj. Ni mu stekel 1. servis, a tudi Korejec ni bil v tem elementu veliko boljši. Razlika je bila le v izkoristku brejk priložnosti, kjer je bil najstnik veliko uspešnejši. Grega v 1. nizu ni izkoristil nobene od 4, Hjeon pa svojo edino. V 2. nizu je Žemlja končno realiziral 1 od 6, toda Chung  je uspel 2 od 5 ter po 1 uri in 27 minutaj borbe zaključiti dvoboj.

Grega Žemlja si je priigral 40 ATP točk in 5.020$ denarne nagrade! Z novimi točkami bo uvrščen okoli 320. mesta na ATP lestvici, če bi osvojil turnir (110 točk) pa bi se že prebil v položaj za nastop v kvalifikacijah Wimbledona. Toda Slovenec je že tako presegel pričakovanja na tem močnem turnirju, kjer je nastopal kot posebna izjema in med drugimi izločil 1. nosilca za kar si zasluži čestitke!

Žemlja si je z uvrstitvijo v polfinale Busana znova omogočil nastop kot posebna izjema (SE) na enem od naslednjih ATP Challengerjih, ki se igrajo prihodnji teden. Priložnost bo izkoristil v Seulu, kjer se bo v 1. krogu pomeril s 6. nosilcem,  z Ukrajincem Ilijo Marčenkom.