Grega Žemlja izločil Jimmyja Vanga v Busanu!

05.05.2015
28-letni slovenski teniški igralec Grega Žemlja se še vedno nahaja na turneji po daljni Aziji. Ta teden igra na ATP Challengerju v Južni Koreji!

BUSAN, JUŽNA KOREJA - Grega Žemlja (419.) se je s peščene podlage v An Ningu peselil na trdo podlago 100.000$ vrednega ATP Challengerja v Busanu. Čeprav mu položaj na ATP lestvici to ni omogočal, se je Slovenec uvrstil v glavni del kot posebna izjema (SE), ker ni mogel igrati kvalifikacij zaradi polfinala na Kitajskem. To je tudi s pridom izkoristil in v 1. krogu izločil 137. igralca sveta, 30-letnega Tajvanca Jimmyja Vanga s 6:2, 2:6, 6:2 v nizih!

V 1. nizu igralca nista prikazala tenisa na visokem nivoju. Na obeh straneh je bilo veliko priložnosti za brejk, a Slovenec je izkoristil kar 3 od 5, Tajvanec le 1 od 4 in se znašel v zaostanku za niz. 2. niz se je odvijal podobno, le da tokrat Grega ni izkoristil nobene od petih brejk priložnosti, Jimmy je realiziral 2 od 4. V odločilnem 3. nizu je Žemlja izboljšal izkoristek 1. servisa. Ko je povedel s 3:2, se ni več oziral nazaj in je dobil vse preostale igre. Dvoboj je trajal 1 uro in 37 minut!

V 2. krogu čaka Slovenca na papirju najtežji nasprotnik, saj se bo pomeril s 1. nosilcem, 31-letnim Tajvancem Jen Hsun Lujem, ki je trenutno 64. igralec sveta, najvišje je bil pred 5 leti na 33. mestu ATP lestvice. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.

Grega Žemlja si je zagotovil najmanj 9 ATP točk in 1.720$!