Aljaž Bedene gladko v zadnji krog kvalifikacij Acapulca!

22.02.2015
Slovenski tenisač Aljaž Bedene se je iz ZDA odpravil na ATP500 turnir v Mehiko!

ACAPULCO, MEHIKA - 25-letni Aljaž Bedene (111. na ATP) na zadnjih dveh ATP turnirjih ni prešel kvalifikacij in sedaj upa, da mu bo to uspelo na ATP500 turnirju v Acapulcu. Aljaž je tokrat 4. nosilec kvalifikacij, v 1. krogu pa je brez težav ugnal 23-letnega domačina Hanka Tigreja (544.), ki je dobil priložnost kot povabljenec organizatorjev. Na koncu je bilo 6:1, 6:2 v nizih!

Slovenec je v 1. nizu takoj pokazal svoj renome in ni dopustil Mehičanu niti 1 brejk priložnost. Sam je izkoristil 2 od 3 in zanesljivo povedel v nizih. V 2. nizu je prišel do brejka v 3. igri in malo kasneje povedel s 3.1. Sledil je še brejk v 7. igri in vodstvo s 5.2. V zadnji igri je suvereno dobil svoj servis ter se veselil zmage po uri in 8 minutah igre!

Za preboj v glavni del bo moral premagati še enega nasprotnika, neugodnega domačina Austina Krajiceka. 24-letnik iz Tampre je 141. tenisač sveta. Zmaga mu ni prinesla ATP točk in denarne nagrade.