Aljaž Bedene z drugo zmago v glavni del Monte Carla!

14.04.2019
Najboljši slovenski tenisač je prešel kvalifikacije na ATP 1000 turnirju v Monaku!

MONTE CARLO, MONAKO - 29-letni Aljaž Bedene (68. na ATP) je prebrodil kvalifikacije na močnem ATP 1000 turnirju v Monte Carlu, ki se igra na peščeni podlagi. V odločilnem dvoboju je kot 5. nosilec po dveh nizih premagal 8. nosilca, 26-letnega Japonca Tara Daniela (75. na ATP) z rezultatom 7-6(5), 6-3!

Aljaž je povedel z 2:1 v medsebojnih dvobojih, a tudi Japonec ne bo razočaran, saj je prišel v glavni del kot srečni poraženec.

Aljaž je tokrat dvignil novo igre predvsem je bil odličen pri izkoristku 1. servisa, dosegel je 8 asov, še vedno je njegov šibkejši element 2. servis. V 1. nizu sta oba dvakrat izgubila servisni igri, Bedene je rešil 2 žogici za niz nasprotnika. V podaljšani igri je bil uspešnejši. V 2. nizu sta oba odigrala boljše, Slovenec je bil izjemen na svoj servis in ni ponudil brejk priložnosti obenem je realiziral edino, ki jo je imel. Dvoboj je trajal uro in 31 minut.

Aljaž si je tako dvignil rahlo načeto samozavest potem ko je na začetku tedna serviral za zmago, a na koncu vseeno izgubil v 1. krogu ATP turnirja v Maroku proti Francozu Benoitu Paireju. Slednji je šel nato vse do konca in osvojil turnir!

Aljaž Bedene si je zagotovil najmanj 35 ATP točk (25+10) in 18,955€ denarne nagrade!

V 1. krogu se bo pomeril z Moldavcem Radujem Albotom, ki je letos v dobri formi!