Arnaud Clement končal kariero in postal selektor Francije!

23.06.2012
Sedaj že bivši aktivni teniški igralec Arnaud Clement, je postal novi kapetan francoske reprezentance v Davisovem pokalu!

34-letni Arnaud Clement je po porazu v 1. krogu kvalifikacij za Wimbledon v ponedeljek zvečer obznanil, da končuje svojo aktivno kariero. Francoz je izgubil proti svojemu 24-letnemu rojaku Kennyju De Schepperju!

"Danes je bil moj zadnji dvoboj med posamezniki v karieri. Odločitev sem sprejel že pred kvalifikacijami. Vedno je težko odnehati, a tokrat sem to sprejel povsem sproščen in nisem žalosten. Sedaj je pred menoj nova kariera z novimi izzivi in cilji"!

V igri dvojic bo igral s prijateljem Michaelom Llodrajem!

Takoj po zaključku kariere pa je že postal kapetan Francije v Davisovem pokalu, kjer je nadomestil Guya Forgeta, ki je po 14 sezonah, v aprilu odstopil s položaja selektorja. Arnaud je dejal, da je počaščen, ker je dobil podporo francoske teniške zveze in igralcev ter da je pred njim vznemirljiv izziv. Njegov cilj je ponovna osvojitev naslova, kar je Franciji nazadnje uspelo leta 2001. Letos so izgubili v četrtfinalu proti ZDA!

Le 172 cm visoki igralec, ki je zaradi težav z očmi (v ozgodnjem otroštvu bi skoraj oslepel) velikokrat igral z očali, je imel kar bogato teniško kariero. Osvojil je 4 ATP turnirje, prišel leta 2001 na 10. mesto ATP lestvice in s turnirskimi nagradami zaslužil dobrih 7 milijonov $!

Največji uspeh je dosegel leta 2001, ko je prišel do finala OP Avstralije, kjer je izgubil s slavnim Andrejem Agassijem. Na poti do finala je premagal bodočo št.1 Rogerja Federerja in takratno št. 1 Jevgenija Kafeljnikova!

Arnaud Clement je tudi dober igralec v igri dvojic. Osvojil je 12 ATP turnirjev, med njimi leta 2007 tudi Wimbledon (Michael Llodra)!

foto : images.google

pripravil : Marjan B.