Bedene pred porazom predal 3.nosilcu Hamburga

26.07.2018
HAMBURG, NEMČIJA - Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je bil poražen v 2. krogu ATP turnirja serije 500 v Hamburgu.

Devetindvajsetletni Aljaž Bedene, ki je na 80. mestu ATP lestvice, je v 2. krogu peščenega AP500 turnirja v Hamburgu izgubil s 3. nosilcem Pablom Carrenom-Busto.

Carreno-Busta, 13. igralec sveta, je bil kar dobra stranka Aljaža, saj je Ljubjančan z njim dobil dva izmed treh medsebojnih ibračunov, a v Hamburgu je bil danes brez možnosti. 27-letni Španec je v samo uri igre povedel 6-2, 4-0, potem pa je Aljaž predal in se poslovil iz tekmovanja, kjer je dobil 45 točk in 22,750 evrov za zmago v uvodnem krogu.

Carreno-Busta je vpisal štiri brejke, Bedene pa nobenega ob petih priložnosti. S slabim drugim servisom, na keterem je osvojil le 3 točke od 17, ni imel kaj iskati in španski tenisač je zlahka kontroliral potek in nato celo predčasno odhitel pod prho.

Pablo Carreno Busta je izenačil na medsebojnih tekmah z Bedenetom na 2-2