Bedene rutinirano v četrtfinale Challengerja v Genovi!

04.09.2014
GENOVA, ITALIJA - Tretji slovenski tenisač na ATP lestvici Aljaž Bedene je prišel med osem najboljših na 85,000 evrov vrednem ATP Challengerju v Genovi!

25-letni Aljaž Bedene, 133. igralec sveta in 7. nosilec peščenega Challengerja v Genovi je v 2. krogu s 6-4, 6-4 ugnal češkega veterana Jana Hajeka. 31-letni tekmec se je sicer trudil, a Ljubljančan je bil za neoč 71. igralca sveta, sedaj pa šele 350., premočen tekmec.

1 uro in 19 minut je potreboval Aljaž, da se je dokopal do četrtfinala v italijanskem pristaniškem mestu, zadel pa je kar 10 asov.

V uvodnem nizu je bil Aljažu dovolj en brejk iz petih priložnosti, na prvi servis pa je izpustil eno samo točko, v drugem pa je hitro pobegnil za odvzem servisa, do konca pa še enkrat prišel do brejka. Sam je sicer enkrat izgubil začetni udarec, a zmaga ni bila niti slučajno ogrožena.

V četrtfinalu bo verjetno njegov nasprotnik 1. nosilec, Španec Albert Ramos-Vinolas, ki je 95. tenisač sveta, če ga ne bo presenetil Bošnjak Aldin Setkič.