Bedene stežka čez 1. krog Challengerja v Genovi!

02.09.2014
GENOVA, ITALIJA - Slovenski tenisač Aljaž Bedene je 7. nosilec močnega, 85,000 evrov vrednega Challengerja v Italiji, v uvodnem krogu pa je imel ogromno težav in jih rešil šele v končnici.

25-letni Aljaž Bedene je trenutno 133. na računalniški lestvici, njegov zadnji nastop pa je bil v kvalifikacijah OP ZDA, v katerih mu ni uspelo priti v glavni del. Po New Yorku se je Ljubljančan odločil, da se preseli na pesek, bolj natančno v pristaniško mesto Genova v Italiji, kjer je 7. nosilec na 85,000 evrov vrednem Challengerju.

Za uvod turnirja, ki ga je lansko leto dobil Dustin Brown, je Aljaž prvič igral z eno leto starejšim domačinom Andreo Arnaboldijem (172. na ATP), drugi krog pa iztržil po trdem boju in šele 2 urah in 20 minutah. in rezultatom 3-6, 6-3, 7-6(3). Milančan, ki še nikdar ni osvojil Challengerja, v zadnjem času pa je v bolj mizerni formi, je namreč vzel uvodni niz z enim brejkom (Aljaž je ostal brez priložnosti za odvzem servisa), v drugem pa se je naš teniški as le zbral, da je izsilil 3. niz, v katerem sta oba držala svoj začetni udarec vse do tajbrejka, kjer je Italijan končno klonil.

Bedene je zadel 11 asov (Arnaboldi 1), bolj podjeten od nasprotnika pa je bil na 2. servisu.

V 2. krogu bo tekmec Bedeneta zmagovalec med Janom Hajekom iz Češke in povabljencem Gianluco Magerjem.