Bedene ustavljen v 1. krogu; Gregorc uspešno čez kvalifikacije

06.11.2012
Poleg Blaža Kavčiča, ki je danes prešel 1. krog ATP challenger turnirja v Sao Leopoldu v Braziliji, sta bila v igri na podobnih turnirjih še dva, a sta zabeležila polovičen izkupiček.

LOUGHBOROUGH, VB - Drugi najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je kot 91. igralec sveta in 2. nosilec nastopal na 42,500 evrov vrednem challengerju, ki se igra na trdi podlagi.

Čeprav je bil papirnati favorit v dvoboju z Danielom Evansom, je bil domačin tokrat zelo razpoložen. 295. iz ATP lestvice je 23-letnega Ljubljančana ugnal po treh nizih s 6-4, 6-7(3) in 6-3.

Daniel Evans, leto mlajši od Aljaža, je zelo dobro igral na svojem prvem servisu, na katerem je dobil kar 56 točk od 72 (78%) in si s tem tlakoval pot do zmage. Aljaž je težko prihajal do brejkov, pravzaprav mu je uspel le 1 iz 8 poskusov (2. niz) medtem, ko je Britanec v vsakem delu po enkrat strl začetni udarec. Odločilno prednost za zmagovalni izhod dvoboja je priigral v sredini odločilnega niza ter po 2 urah in 24 minutah odšel v 2. krog, Bedenetu pa s tem zapečatil možnost nabiranja točk. Iz turnirja se Aljaž vrača brez točk in s 440 evri.

Zanimivo, da sta se tekmeca lani pomerila na istem turnirju v 2. krogu, kjer je Bedene zmagal po dveh zaporednih nizih, sedaj pa mu je Otočan vrnil in izenačil medsebojno razmerje na 1-1.

Daniel EVANS (GBR)  6-4 6-7(3) 6-3  (2) Aljaz Bedene (SLO)

Aljaž Bedene iz Velike Britanije odhaja brez točk

KNOXVILLE, ZDA - V ameriškem Knoxvillu pa ta teden poteka ATP challenger turnir z nagradnim skladom 50,000 USD.

V kvalifikacijah je bil tudi Luka Gregorc (703.), z današnjo zmago proti Phillipu Simmondsu iz ZDA pa je le te tudi uspešno preskočil.

28-letni Ljubljančan se letos ne more pohvaliti z uspešno sezono, morda pa je formo našel na turnirju v Knoxvillu. Najprej je premagal neugodnega Chrisa Guccioneja, nato Davida Rica, sedaj pa še 559. igralca sveta Simmondsa, ki je praktično njegova stalna stranka. Gregorc je namreč dobil vseh šest medsebojnih dvobojev, vključno z današnjim s 6-7, 6-1 in 6-2.

Kdo so lahko nasprotniki Gregorca v 1. krogu glavnega dela? Samuel Groth (AVS), Christian Harrison (ZDA), Mischa Zverev (NEM) ali Aleks Bogomolov (RUS)