Opa, Gregorc izločil Bogomolova!

07.11.2012
KNOXVILLE, ZDA - Za lepo presenečenje je na ATP challenger teniškem turnirju v ZDA poskrbel slovenski igralec Luka Gregorc.

Čeprav gre za 1. krog 50,000 USD vrednega challenger turnirja na trdi podlagi v ameriški zvezni državi Tennessee, je 28-letni Ljubljančan poskrbel za lepo presenečenje. Po arhivu je treba pobrskati, kdaj je Luka premagal tako visoko uvrščenega nasprotnika (lansko leto marca je v kvalifikacijah Indian Wellsa ugnal 126. Juliana Reisterja), kot mu je to uspelo danes. S 7-6(5), 5-1 je pospravil z 2. nosilcem Aleksom Bogomolovom, nekdaj Američanom, ki sedaj tekmuje pod domačo, rusko zastavo.

Luka Gregorc (706. na ATP) se je na challenger turnir v Knoxvillu uvrstil v glavni del preko kvalifikacij, a težek žreb ga ni odvrnil od zmage nad 130. igralcem sveta, ki mu je sladko veselje pokvaril s predajo le eno igro pred koncem. Nič ne de, Luka bi slavil v vsakem primeru, tokrat pa je Bogomolova nadigral. Treba je dodati, da je bil Rus lani ob takšnem času celo na 33. mestu ATP lestvice.

Rusko-slovenski dvoboj na igrišču številka 3 je trajal 1 uro in 38 minut, v prvem delu pa sta oba prišla do enega brejka iz dveh priložnosti, preden sta zapeljala v tajbrejk. V podaljšku je bil naš tenisač bolj zbran in izenačen niz dobil v svojo korist. Tekmeca je pustil pri petih točkah, dve več pa je osvojil sam tudi v celotnem 'setu'. V 2. nizu je Luka povedel 3-1, Bogomolov pa je zadnje znake 'življenja' pokazal v 5. igri, ko je imel brejk priložnosti, a se je za realizacijo lahko obrisal pod nosom. Ko je izgubil še eno servisno igro za 5-1, gledano iz kota Gregorca, je 'gladko-malo' predal. 29-letni Bogomolov je pred tem obakrat premagal Gregorca, obakrat v letu 2010.

Luka je že osvojil najmanj 10 točk (7+3) in 860 USD. V 2. krogu se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med povabljencem Brandonom Fickeyem (ZDA) in Aleksom Kuznjecovom (ZDA).

(Q) Luka GREGORC (SLO)  7-6(5) 5-1 ret  (2) Alex BOGOMOLOV (RUS)