Blaž Kavčič brez težav do polfinala Bangkoka!

02.09.2016
Blaž Kavčič je ujel ritem zmag na ATP Challengerju v Bangkoku!

BANGKOK, TAJSKA - 29-letni slovenski tenisač Blaž Kavčič (330. na ATP) je znova dobil občutek za igro, ki ga je krasila pred operacijo stopala zaradi katere je bil kar nekaj časa odsoten iz teniških tekmovanj. Na zadnjih dvobojih je dobro popravil svoj servis, v igri na nasprotnikov servis je bil že v preteklosti kar uspešen. Na 50.000$ vrednem ATP Challenger turnirju na Tajskem se je v treh dvobojih soočil le z 1 brejk priložnostjo nasprotnika, žal jo je Kibi realiziral. To je zanj lep dosežek tudi če nasprotniki niso iz višjega kakovostnega razreda!

V četrtfinalu mu je nasproti stal 30-letni Japonec Juja Kibi (290. na ATP), 8. nosilec turnirja, ki pa je bil brez možnosti proti razpoloženemu Slovencu in je klonil z 2-6, 2-6 v nizih. ČESTITKE!

Blaž je v 1. nizu hitro povedel z brejkom prednosti. Japonec je pri zaostanku z 1-3 vodil s 40:15 na svoj servis, a je Kavčič dobil tudi to igro in malo kasneje povedel v nizih. Tudi v 2. nizu si je Slovenec priigral prednost že na začetku. Kljub izgubi ene servisne igre, je z lahkoto niz dobil v svojo korist. Vse skupaj je trajalo le 57 minut. Slovenec je dosegel 6 asov in izkoristil 5 od 6 priložnosti za brejk.

V polfinalu se bo pomeril s 26-letnim Slovakom Norbrtom Gombosom (345. na ATP). 196cm visoki Slovak svojo igro temelji na servisu in to mu gre na Tajskem uspešno od rok, najvišje v karieri je bil lani, ko je bil 103. igralec sveta!

Uvrstitev v polfinale je Kavčiču prinesla najmanj 29 ATP točk in 2.510$ denarne nagrade!