Blaž Kavčič z lahkoto do naslova v Bangkoku!

01.09.2013
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je upravičil vlogo prvega favorita in brez izgubljenega niza osvojil turnir serije challenger v Bangkoku!

BANGKOK, TAJSKA - 26-letni Blaž Kavčič (126. na ATP) je v finalu 50.000$ vrednega challengerja na Tajskem z lahkoto odpravil 20-letnega Južnega Korejca Jeong Suk Younga (330.) in mu prepustil le 4 igre. Na koncu je bilo 6:3, 6:1 v nizih. BRAVO BLAŽ!!!!

Slovenec je tako prišel do prvega naslova letos in devetega v karieri na turnirjih serije challenger!

Dvoboj je trajal 1 uro in 16 minut, Blaž pa je bil za razred boljši od nasprotnika. 1. niz je še bil nekako izenačen, saj je odločil le en brejk. Slovenec je izkoristil svojo edino priložnost, Korejec pa nobene od dveh. V 2. nizu pa je Kavčič kar 3 x odvzel servis nasprotniku brez da bi oddal svojega in zgodba je bila hitro zaključena!

Blaž Kavčič je z zmago osvojil 80 ATP točk in zaslužil 7.200$! Na lestvici ATP je prehitel Aljaža Bedeneta in se približal uvrstitvi med TOP100. Sedaj je prehitel tudi Grego in Aljaža na letošnji lestvici (487 ATP točk). Potrebuje še približno 70 točk, da leto zaključi med TOP100 in morda pride do njih že z zmago na naslednjem challengerju v Šanghaju, na katerem bo igral prihodnji teden.

Blaž bo na turnirju 1. nosilec, njegov nasprotnik v 1. krogu pa je 20-letni Avstralec Alex Bolt, ki se nahaja na 299. mestu ATP lestvice kar je blizu njegove karierne uvrstitve (296.)

Blaž Kavčič je po zmagi na Twitterju zapisal : "Kdo je v hiši?:), Gremo"!!!

Nlaž Kavčič in trener Blaž Trupej gospodarja hiše!