Blaž Kavčič gladko preko prve ovire v Furthu!

05.06.2012
Naš najboljši teniški igralec Blaž Kavčič, je uspešno začel novi teden na Challengerju v Furthu!

FURTH, NEMČIJA - Po uspešnem nastopu na Grand Slam turnirju v Roland Garrosu, kjer je v 2. krogu izpadel proti 1. igralcu sveta Srbu Novaku Djokoviču, se je Blaž Kavčič odpravil na turnir serije Challenger v Furthu. Nagradni sklad znaša 30,000 evrov, igra pa se na rdečem pesku!

Blaž Kavčič je kot 99. igralec sveta postavljen za 2. nosilca turnirja, 1. nosilec je Ukrajinec Sergej Stahovski (84.). V 1. krogu je bil njegov nasprotnik 30-letni Brazilec Andre Ghem (309.), ki je klonil v 2 nizih s 6:4, 6:2. Visoki Brazilec (193 cm), ki je bil najvišje v karieri na 181. mestu leta 2006, se je v glavni del prebil preko kvalifikacij!

Čeprav je imel Ghem odličen izkoristek 1. servisa v 1. nizu (14/15, 93%), si je vse pokvaril z 2. servisom na katerega je bil le 38% uspešen. Seveda je zato zaslužen tudi Blaž, ki je odlično napadal nasprotnikov 2. servis. Izkoristil je 1 od 3 priložnosti za brejk, Brazilcu pa ni oddal svojega servisa.

V 2. nizu je imel Kavčič odličen 1. servis in slab drugi, vendar Andreju ni ponudil niti ene brejk priložnosti, sam pa je izkoristil 2 od 5. Dvoboj je trajal 1 uro in 25 minut!

Blaž Kavčič si je z zmago priigral 6 ATP točk in zaslužil 530 evrov. Njegov nasprotnik v 2. krogu bo 22 letni Nemec, Jan Lennard Struff (306.), ki si je nastop zagotovil s povabilom organizatorja.

foto : images.google

pripravil : Marjan B.