Blaž Kavčič rutinirano v polfinale turnirja v Furthu!

08.06.2012
FURTH, NEMČIJA - Odlično gre najboljšemu slovenskemu teniškemu igralcu Blažu Kavčiču na Challenger turnirju v Furthu. Preko Francoza v polfinale.

Blaž Kavčič je prejšnji teden igral v 2. krogu peščenega Grand Slama v Parizu, kjer se je soočil s 1. teniškim igralcem sveta Novaklom Djokovićem, ta teden pa je odpotoval v Nemčijo, kjer je 2. nosilec 30,000 evrov vrednega Challenger turnirja  v nemškem mestu Furth.

25-letni Ljubljančan pa vlogo enega od favoritov opravlja več kot odlično. Z današnjo zmago nad Francozem Jonathanom Dasnieresom De Veigom s 6-4, 6-3 se je uvrstil med štiri najboljše in je le dva koraka oddaljen od naslova.

Črnučan je na 99. mestu ATP lestvice, 158. igralca sveta pa je počasi lomil, dokler ni po 1 uri in 43 minutah slavil zmage. Vse skupaj je prišel do treh brejkov. Prvega je napravil na začetku prvega niza ter ga obdržal do konca. Ta del igre je bil zelo izenačen, hitri brejk pa je bil pravo osvežilo za Blaža, da se je dokopal do zelo pomembne prednosti. V nadaljevanju je Kavčič še bolj 'potegnil'. V 1. igri je odvzel servis tekmecu, ki je imel sicer tri priložnosti, da ga ujame, a je ostalo pri njih. Naš teniški as se je odlično ubranil in na koncu za posladek še enkrat prišel do brejka za končno zmago po dveh zaporednih nizih. Vrstnika iz Nimesa je premagal še drugič v medsebojnih tekmah (2-0) in upajmo, da se tradicija ne prelomi, ko je Jonathana premagal tudi pred dvema letoma v četrtfinalu OP Ljubljane in nato prišel do lovorike.

V polfinalu bo imel Kavčič za nasprotnika še enega francoskega igralca. To bo Maxime Teixeira, ki šteje 23 let in je na 216. mestu ATP lestvice. Do sedaj se nista še nikoli pomerila, Francoz pa v zadnjem času ni imel bleščečih rezultatov. Nazadnje je bil v finalu Challengerja februarja v domačem Cherbourgu.