Blaž Kavčič ostal brez četrtfinala po tajbrejku 3. niza

16.11.2016
BRESCIA, ITALIJA - Blaž Kavčič je v Brescii na ATP Challengerju izgubil v 2. krogu.

Najbolj trofejni slovenski tenisač Blaž Kavčič (224. na ATP) je izgubil izenačen obračun 2. kroga ATP Challengerja v italijanskem mestu Brescia, ki se igra za denarno pogačo 42,500 evrov na trdi dvoranski podlagi. Kot igralec z zaščitenim rankingom žal ni uspel priigrati veliko točk, krivec pa je domačin Luca Vanni, ki je slavil s 6-3, 4-6 in 7-6(4).

31-letni Italijan Luca Vanni (206. na ATP), ki je lani dobil tudi Challenger v Portorožu, je s 16 asi pokopal Ljubljančana. Uvodni niz je Italijan dobil z izkoriščeno žogo za brejk medtem, ko je Blaž žal svoje 4 priložnosti zapravil. Z borbeno igro je v drugem delu nevtraliziral servis tekmeca in izenačil. Odločitev je padla v 3. nizu, bolj natančno v podaljšani igri. Pred tem sta oba vpisala po en odvzem začetnega udarca, prvi pa ga je vzel 29-letni Kavčič, ko je povedel 2-0. Žal je tajbrejk po 2 urah in 15 minutah pripadel Vanniju, s tem pa tudi četrtfinale.

Nastop v 2. krogu turnirja v Brescii je Kavčiču prinesel 8 točk in 730 evrov.