Blaž Kavčič po težki borbi čez 1. krog ATP Challengerja v Izraelu!

01.04.2015
Slovenski tenisač je dobil pomemben dvoboj na ATP Challengerju v Izraelu za dvig samozavesti. To je že njegova 6. zaporedna zmaga na zadnjih turnirjih(zmaga v Šenzenu)!

RAANANA, IZRAEL - 28-letni Blaž Kavčič (88. na ATP) je na močnem ATP Challengerju 1. nosilec, a žreb mu je že v 1. krogu namenil neugodnega 27-letnega Nizozemca Igorja Sijslinga (132.), ki je bil še lani 52. igralec sveta. Po 2 urah in 20 minutah igre je Slovenec na koncu zmagal s 6:7(2), 6:3, 7:5 v nizih! Letos je četrtič zmagal po izgubljenem 1. nizu v dvoboju!

V 1.nizu je bilo izenačeno do 3:3, nato je Slovenec povedel z brejkom. Nizozemcu je malo kasneje uspel povratek in sledila je podaljšana igra, kjer je bil Blaž v podrejenem položaju in je osvojil le 2 točki. V 2. nizu je Kavčiču uspel brejk v 4. igri in nato je na svoj servis povedel s 4:1.Do konca sta oba dobila svoje servise in izid je bil izenačen na 1 v nizih.

V 3. nizu je Blažu uspel brejk že v 1. igri in vodstvo potrdil na svoj servis v naslednji igri. Igor se je vrnil z brejkom v 6. igri, nato je rešil zaostenek s 15:40 in kasneje še 1 brejk priložnost Kavčiča in povedel s 4.3. Blaž je od jeze vrgel lopar ob tla. Z velikimi težavami je osvojil 8. igro, 2. servis je bil ponovno njegova slaba točka.

Blaž Kavčič si je zagotoyil najmanj 9 ATP točk in 2.150$ ter 900$ v igri dvojic!

Slovenec je včeraj združil moči s Hrvatom Matejem Deličem v parih, a nista prešla 1. kroga.