Gruzijec v 2. krogu challengerja v Izraelu prekinil serijo zmag Kavčiču

02.04.2015
RAANANA, IZRAEL - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je končal s serijo zmag na challengerjih. V 2. krogu Raanane ga je premagal Gruzijec Nikoloz Basilašvili.

23-letni Gruzijec Nikoloz Basilašvili je prekinil serijo zmag Blaža Kavčiča. Ljubljančan jih je nanizal šest, pet na challengerju v Šenzenu, kjer je tudi dvignil 13. karierno lovoriko, eno pa včearj v Raanani, turnirju z nagradnim skladom 125,000 USD.

Osmina finala mu je prinesla zelo dobrega tekmeca, ki si je letos nabral kar nekaj skalpov, njegov ranking (180. na ATP) pa ne kaže prave vrednosti. Gruzijec je to tudi potrdil in Kavčiča premagal z rezultatom 6-3, 6-2.

28-letni Kavčič je sicer začel bolje, povedel z brejkom, vendar je v nadaljevanju Gruzijec zaigral bolje. Vzel je dva servisa in posledično uvodni niz, tempo pa je diktriral tudi v drugem. Izkoristil je napake Blaža, ušel na 2-0, prednost pa ohranjeval. Varovanec trenerja Trupeja je bil ob dobri igri tekmeca in svojih napakah nekoliko nervozen, s tem pa je bero napak še povečal. Ko je Basilašvili v sedmi igri brez izgubljene točke vpisal še en odvzem servisa za Kavčiča ni bilo več izhoda. V naslednji je izkoristil drugo zaključno žogo - nekako v stilu današnje tekme, po nevsiljeni napaki Blaža. Po 70 minutah se je veselil gruzijski predstavnik in s turnirja vrgel prvopostavljenega Slovenca.

Kavčič je osvojil 9 točk, na konto pa dodal 2,150 USD.