Blaž Kavčič preko Dancevica v 2. krog Challengerja v Val Gardeni

07.11.2016
ORTISEI, ITALIJA - Slovenski tenisač Blaž Kavčič se je odpravil na Challenger v smučarsko središče Val Gardena, v 1. krogu pa je po treh nizih izločil 32-letnega Franka Dancevica.

29-letni Blaž Kavčič je z zmago začel nastope na ATP Challengerju v Ortiseiu, ki ima nagradni sklad 64,000 evrov. Na hitr dvoranski podlagi je v uvodnem krogu z 1-6, 6-4, 6-4 na kolena spravil neugodnega Kanadčana Franka Dancevica.

Kavčič in Dancevic sta v najboljših letih prišla do približno enake uvrstitve na ATP lestvici, tudi danes pa nista veliko narazen. Ljubljančan je 229. igralec sveta, Kanadčan pa drži 256. mesto. Do sedaj sta se pomerila le enkrat, pred petimi leti na peščenem Challengerju na Reki, kjer je dvoboj dobil naš teniški as, kar pomeni, da s kanadskim tekmecem ne pozna poraza tudi po 1. krogu turnirja v Val Gardeni.

1 uro in 35 minut je trajal dvoranski obračun, v katerem je bolje začel Dancevic in zlahka dobil uvodni niz. Blaž nikakor ni ujel ritma na servisu in edino igro je dobil z brejkom, kot ponavadi, pa je borbeno nadaljeval in tudi obrnil potek. V 2. nizu je stekel tudi začetni udarec, po dveh brejkih pa je poskrbel za 3. niz. Le ta je bil popolno nasprotje prvega dela, Servis Blaža je bil kot namazan, Dancevicu je tu prepustil le 3 točke, Kanadčan je ostal brez ene samcate brejk žogice, Kavčič pa je izkoristil edino priigrano.