Kavčič po preobratu v četrtfinale Ortisei-a

09.11.2016
ORTISEI, ITALIJA - Blaž Kavčič je v četrtfinalu ATP Challengerja v Val Gardeni. V 2. krogu je izločil 8. nosilca Pedjo Krstina.

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je na Challengerju v Italiji drugo tekmo zapored začel v minusu, na koncu pa izšel kot zmagovalec. Potem, ko je v 1. krogu po izgubljenem uvodnem nizu strl Franka Dancevica, je v osmini finala na enak način porazil 8. nosilca Pedjo Krstina. Srb je padel po dveh urah s 5-7, 6-2, 6-1.

29-letni Kavčič, 229. igralec sveta, je prvič igral s sedem let mlajšim, in 29 mest višje uvrščenim tekmecem. V dvoboju je zadel kar 16 asov, lep izkupiček, ki mu je na koncu prinesel gladko zmago, e odštejemo uvodni niz. V tem je trikrat izgubil servis, zanimivo, da se mu je enako dogajalo dva dni nazaj. Dlje je trajal dvoboj, boljši je bil Ljubljančan. Krstin si v naslednjih dveh nizih ni več dokopal do brejka, v zadnjem delu je ostal tudi brez priložnosti za odvzem servisa. Kavčič očitno začene motorje ob pravem času. Nazadnje je bil v četrtfinalu Challengerjev septembra v Nančangu.

V Val Gardeni se bo za vstop med štiri najboljše boril s 24-letnim Nemcem Kevino Krawietzem, ki je v 2. krogu presenetil 2. nosilca Donskoja. 249. igralec sveta iz Coburga je bil pred časom stalna stranka Semrajca na Futuresih, z Blažem pa se bosta pomerila prvič.