Blaž Kavčič si je izboril četrtfinale challengerja v Italiji!

16.08.2012
CORDENONS, ITALIJA - Prvi slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je četrtfinalist 85,000 evrov vrednega turnirja serije challenger v Furlaniji-Julijski krajini.

Trenutno 69. teniški igralec sveta in najboljši Slovenec Blaž Kavčič se kot 1. nosilec odlično drži na peščenem turnirju serije challenger v Cordenonsu, mestecu zraven Pordenoneja. Z zmago 7-5, 7-6(5) v 2. krogu proti neugodnemu Rusu Andreju Kuznjecovu si je priigral četrtfinale in je še naprej v igri za tretjo lovoriko v letošnjem letu in nove točke, ki bi ga na lestvici obdržale v TOP 70!

Kuznjecov, ki je na 124. mestu ATP lestvice, se je dobro, pravzaprav silovito upiral favoriziranemu Ljubljančanu, ki je ob koncu 1. niza in v začetku drugega nanizal sedem zaporednih iger in s tem ustavil manjši nalet tekmeca, a za končni uspeh se je moral pošteno potruditi in garati do zadnje točke.

Bolje je začel tekmo 21-letni Rus, doma iz Tule, ki je hitro povedel z brejkom in vseskozi pritiskal na servisne igre Blaža, a to mi ni kaj dosti pomagalo. Pri 5-4 je serviral za niz, a je ostalo le pri tem. Kavčič se je zbral ob pravem trenutku, zabeležil ribrejk, izenačil in nato v 12. igri še enkrat odvzel začetni udarec za vodstvo v setih. Nalet je nadaljeval v drugem delu. Sedem zaporednih iger na računu mu je prineslo vodstvo 3-0 v nizih, Rusu pa se je uspelo na kratko vrniti v dvoboj z brejkom v 7. igri. Vse dvome o zmagovalcu bi lahko 25-letni Črnučan ugasnil že v naslednji izmenjavi, ko mu je odvzem servisa prinesel vodstvo 5-3, a ga ni potrdil. Paleta ribrejkov se je za trenutek končala v 10. igri z uspešno dobljeno servisno igro Kuznjecova in izenačenjem na 5-5, potem pa je spet sledila drama in krvavi pot obeh. Kuznjecov je z brejkom povedel 6-5, serviral za niz, Kavčič pa je z ribrejkom izsilil tajbrejk, v katerem si je priigral tri zaključne žoge pri 6-3. Izkoristil je tretjo in po 2 urah in 6 minutah dobil tekmo, ki ga pelje med osem. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj.

Na osrednjem terenu Cordenonsa je Blaž prišel do petih brejkov iz osmih priložnosti, Kuznjecov pa je ostal pri 4/7. Zelo izenačen obračun je ob koncu postregel s 171 točkami, pet več na računu Kavčiča (88-83). Varovanec trenerja Trupeja ima že v žepu najmanj 20 točk in 2,480 evrov, toda od lani brani 48 točk (finale Karšija).

Polfinale bo kaljut lovil proti sedmopostavljenemu Danielu Gimeno-Traverju. Španec se danes ni namučil. Pri vodstvu 6-0, 3-0 mu je tekmec, Jevgenij Koroljev predal po 44 minutah. Blaž in Daniel bosta prvič vihtela lopar med seboj, je pa dve leti starejši tekmec iz Valencie lani prebival na visokem 52. mestu ATP lestvice, sedaj pa je 110. Letos, z izjemo zmage na challengerju v Monzi, nima blestečih rezultatov.