Kavčič preko Bozoljca v 2. krog Cordenonsa!

15.08.2012
CORDENONS, ITALIJA - Prvi slovenski teniški lopar Blaž Kavčič se je po treh nizih uvrstil v 2. krog peščenega challengerja v Italiji!

Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je dobil uvodni obračun z Ilijo Bozoljcem na 85,000 evrov vrednem teniškem turnirju v Cordenonsu, mestu v provinci  Pordenone, ki  je le 90 km oddaljeno od Trsta.

Tekma med nekdanjima zmagovalcema OP Ljubljane (op. letos challenger v Ljubljani verjetno odpade iz  TZS-ja  pa nam žal niso odgovorili na vprašanje poslano po 'mailu', če turnir letos bo) je  po treh  nizih pripadla Kavčiču, ki je oddal prvega, nato pa brez težav končal dvoboj z zmago in končnim izidom  4-6, 6-1, 6-3.

25-letni Ljubljančan je v Italiji 1. nosilec, kot 69. igralec sveta pa je porabil 1 uro in 54 minut, da se je preko Srba uvrstil v  2. krog. V prvem nizu je Kavčič lovil prilagoditev na teren. Po štirih zapravljenih brejk priložnostih v prvih dveh igrah na nasprotnikov  servis, je nekoliko popustil in s tem izgubil ta del.  Nič ne de, Črnučan se je hitro zbral in ekspresno poravnal izid, ko je v 2. nizu nasprotniku prepustil vsega eno igro. V tretjem delu je v 4. igri prišel do brejka, kar je bilo dovolj  za varno zmago in nadaljevanje turnirja.

Na osrednjem  igrišču turnirja  v  Cordenonsu je bil Bozoljac boljši le v asih (10-2), vse ostalo pa je bilo  več ali  manj v rokah  Blaža, ki je ostal brez dvojne napake (Bozoljac 8). Naš teniški as je štirikrat prišel do odvzema servisa, posebej dobro pa je igral na drugi servis, kjer je vknjižil kar 80% točk, enako kot na prvega.  Na koncu je prišel do 94 točk,  tekmec pa le do 67.

Tekma se je začela zelo pozno, šele ob 23. uri, saj  je bil dvoboj na sporedu kot sedmi, kar ni zmotilo  Kavčiča, ki je dve leti starejšega Bozoljca, nekoč 101. igralca sveta, sedaj pa 382., premagal drugič  v dveh medsebojnih  dvobojih. Prvič je bil uspešen že leta 2009 na OP Avstralije. Srb se je včeraj na lestvici dvignil več kot 100 mestr zaradi polfinala na challengerju  v Aptosu.

V 2. krogu Kavčiča čaka Rus Andrej Kuznjecov, trenutno 124. iz ATP lestvice.