Blaž Kavčič v finalu Challengerja v Kanadi

16.07.2017
WINNIPEG, KANADA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavćič je na Challengerju v Winnipegu vpisal še četrto zmago in ga čaka boj za lovoriko.

Blaž Kavčič bo na ATP Challengerju v Winnipegu napadal naslov. Izvrstni Ljubljančan je preskočil tudi polfinalno oviro, ko je kot 1. nosilec s 7-6(0), 6-3 nadigral Izraelca Edana Leshena. Bravo!

30-letni Kavčič je trenutno z naskokom vodilni slovenski tenisač ter se bori za ponoven vstop v TOP100, kar bi mu tudi prineslo neposredne nastope v glavnem delu grand slamov. Vse od leta 2009 vsako sezono dvigne vsaj eno lovoriko na Challengerjih in v Winnipegu je le še korak od te tradicije. To sezono jo je imel na dosegu že trikrat, vendar je bil prekratek v finalu Kjota, Šenzena in Bangkoka.

Kot 1. nosilec in 110. igralec sveta je Blaž prvi favorit za naslov na 75,000 USD vrednem dogodku v Kanadi, ki se odvija na trdi podlagi. Namero, slaviti na turnirju v pokrajini Manitoba, je nakazal tudi v polfinalu. Mladega, 20-letnega Izraelca je v uvodnem nizu strl v podaljšani igri, kjer ni izgubil niti ene točke. Že v rednem delu niza je imel Kavčič več od igre, odlično je vihtel lopar na prvem servisu, boljši tekmec pa je bil tudi v 2. nizu. Dosegel je brejk več od tekmeca, 288. igralca sveta in zasluženo zmagal po 1 uri in 48 minutah.

V finalu Kavčiča čaka neugoden tekme, povrhu še domačin. Pomeril se bo z 29-letnim Petrom Polanskyim, 127. na ATP lestvici, ki je 2. nosilec. Ja, v Winnipegu so dobili sanjski finale prvih dveh postavljenih tenisačev. Kaljut bo iskal 15. naslov na Challengerjih, Polansky, s katerim se bo meril prvič, pa tretjega.