Blaž Rola do super zmage nad 1. nosilcem Torina

19.04.2016
TORINO, ITALIJA - Trenutno prvi slovenski tenisač na ATP lestvici Blaž Rola je na Challengerju v Torinu presenetil 1. nosilca.

Blaž Rola (160. na ATP) je v 1. krogu ATP Challengerja v Torinu izločil točno 100. igralca sveta in si odprl pot do dobrega rezultata.

Rola je odlično zaćel evropsko peščeno sezono, saj je v uvodnem krogu 42,500 evrov vrednega turnirja v Torinu iz žreba vrgel prvopostavljenega Brazilca Rogeria Dutra-Silvo s 7-6(8), 6-4. Bravo Blaž!

25-letni Ptujčan je v uvodnem nizu uibranil dve žogi za niz, zelo dobro pa je izkoriščal brejk priložnosti.

Brazilec iz Sao Paula letos ne blesti tako kot lani, vseeno pa gre za zelo neugodnega tekmeca, kar je Rola dvakrat občutil. 32-letnik ga je lani in predlani ugnal na Challengerju v domačem kraju, tokrat pa mu je naš teniški as lepo vrnil in si dvignil samozavest. Skoraj dve uri je trajal obračun, katerega uvodni niz je dobil Rola po podaljšani igri, ki je bila prav tako zelo izenačena. Tudi v 2. nizu je bilo tesno, Slovenec pa je vpisal dva brejka, enega več od nasprotnika, predvsem pa je odlično igral na prvem začetnem udarcu.

V 2. krogu Blaža čaka mladi, 21-letni domačin Matteo Donati, 248. igralec sveta. Prav z Donatijem pa ima še letošnje neporavnane račune. Presenetil ga je namreč letos na OP Avstralije, že v 1. krogu kvalifikacij. To bo lepa priložnost, da se poravna izid na 1-1.

2. krog Torina prinaša 8 točk in 730 evrov.