Rola v Torinu končal v četrtfinalu

22.04.2016
TORINO, ITALIJA - Trenutno vodilni slovenski teniški igralec Blaž Rola je na Challengerju v Torinu izgubil četrtfinalni obračun.

25-letni Blaž Rola je na 42,500 evrov vrednem peščenem Challengerju končal z nastopi po četrtfinalu, na najnovejši teniški lestvici, ki bo objavljena v ponedeljek, pa bo nazadoval, ker je lani ob tem času dvignil lovoriko v Južni Ameriki.

Ptujčan, 160. na ATP lestvici, se je v četrtfinalu meril proti leto mlajšemu Špancu Enriqueju Lopezu-Perezu in klonil s 7-6(3), 6-2.

Lopez-Perez prihaja iz Madrida in je na 300. mestu ATP lestvice, precej za Blažem, a je bil tokrat boljši tekmec v pomembnih trenutkih. Daleč od tega, da je Rola igral slabo in bil močno podrejen, le izkoristil ni ponujenih priložnosti, predvsem v 1. nizu, ko je imel žogo za niz. V tem delu je imel tudi tri brejk priložnosti, Španec pa niti ene, vse skupaj pa se je po izgubljenem uvodnem delu nagnilo na stran Lopez-Pereza. Blaž je imel dve slabi servisni igri in ti dve je Španec konvertiral v brejk in zmagal po 1 nuri in 25 minutah.