Blaž Rola dobil maratonsko vetrovno bitko za četrtfinale v Kolumbiji!

27.03.2014
BARRANQUILLA, KOLUMBIJA - V izjemno vetrovnem vremenu se je slovenski teniški igralec Blaž Rola na koncu maratonskega dvoboja z Argentincem Maximom Gonzalezom odlično znašel ter odšel med osem najboljših.

23-letni Ptujčan Blaž Rola nadaljuje serijo zmag. Iz zadnjih 11 dvobojev je 10-krat izšel kot zmagovalec, tudi danes na 40,000 USD vrednem peščenem Challengerju v Kolumbiji, ko je s 4-6, 6-3 in 7-6(4) premagal nekoč 58., sedaj pa sto mest višje uvrščenega tekmeca Maxima Gonzaleza.

Obračun je motil močan veter, ki je dvigoval pesek, toda Rola je na koncu imel mirne živce ter je kot 8. nosilec v igri za lovoriko.

Precej težko delo je imel Rola v 2. krogu turnirja v Barranquilli, soočil se je z izkušenim, 30-letnim tekmecem, povrh vsega pa je tekmo motil tudi močan veter. 2 uri in 38 je trajala borba, ki jo je bolje začel Južnoameričan. Hitro je povedel z brejkom, slovenski teniški reprezentant pa ga je ujel v 8. igri. Vse skupaj ni bilo dovolj, Gonzalez je v deveti zabeležil še en odvzem servisa in kasneje tudi dobil uvod.

V drugem nizu je Blaž vzdignil nivo, bil je precej boljši tekmec in zasluženo je izenačil ter odpeljal tekmo v 3. niz, v katerem ni bilo brejkov. Oba sta držala svoj začetni udarec vse do tajbrejka, kjer pa je Rola dokazal, da je iz pravega testa. Letos je dobil 7 podaljšanih iger od desetih, vključno z današnjo in se uvrsti med osem najboljših. Nove točke ga bodo pripeljale na korak do statusa najboljšega slovenskega tenisača.

Prepreka pred tem bo 24-letni Slovak Martin Kližan, 3 nosilec močnega Challengerja v Kolumbiji. Za Blaža bo dvoboj z 88. igralcem sveta velik test in pokazatelj, kje je njegov trenutni domet. Ja, zmaga ne prinaša samo polfinala temveč tudi status 1. tenisača Slovenije, ki ga  zadnje čase drži Aljaž Bedene.