Rola se je zbral v zadnjem trenutku in dobil 1. krog v Kolumbiji!

26.03.2014
BARRANQUILLA, KOLUMBIJA - Slovenski teniški reprezentant Blaž Rola (128. na ATP) je imel kar dober test v 1. krogu ATP Challengerja v Kolumbiji, ko mu je nasproti stal povabljenec Nicolas Barrientos.

Blaž Rola je 8. nosilec 40,000 USD vrednega turnirja na pesku, ki se ta teden igra v Kolumbiji. Priletel je neposredno iz Paname, kjer je bil finalist, v uvodnem krogu pa je bil njegov tekmec domači povabljenec Nicolas Barrientos, ki se je izkazal za zelo trdoživega.

23-letni Ptujčan je Kolumbijca, sicer šele 395. tenisača sveta, po gladko dobljenem 1. nizu, dokončno strl z brejkom v 9. igri 3. niza s končnim rezultatom 6-1, 4-6 in 6-4

2 uri in 2 minuti je garal favorizirani Slovenec za vstop v 2. krog turnirja v Barranquilli. Po gladko dobljenem 1. nizu ni bilo na vidiku, da bi se Ptujčan tako dolgo zadržal na osrednjem terenu, a nasprotnik se ni predal. Kolumbijec se je na domačem pesku počutil kot riba v vodi, zelo pa mu je do drugega niza pomagal tudi sam Blaž, ki je precej grešil, z dvojno napako ob koncu pa celo podaril niz Barrientosu. Črni oblaki so se nanj zgrnili po hitrem zaostanku v odločilnem delu, ko je Južnoameričan povedel 3-0, na srečo pa se je Rola zbral še pravočasno. Nasprotnika je ujel na 3-3, v deveti igri še enkrat pripravil brejk, potem pa zapečatil usodo domačina z drugo zaključno žogico.

Blaž je prišel do 6 brejkov iz 13 priložnosti, na drugi strani jih je Kolumbijec vnovčil 4/6. Razmerje točk na koncu je bilo 91:75.