Blaž Rola na popravnem, Novak Djokovič lovi zgodovino!

12.08.2014
Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola, bo le zaigral v glavnem delu ATP1000 turnirja v Cincinnatiju!

CINCINNATI, ZDA - 23-letni Blaž Rola (91. na ATP) je izgubil v zadnjem krogu kvalifikacij za uvrstitev v glavni del ATP1000 turnirja v Cincinnatiju. Boljši je bil Francoz Benoit Paire. Vseeno pa je Slovenec dobil popravni izpit, saj je nastop na turnirju zaradi poškodbe odpovedal Francoz Richard Gasquet in Blaž se je kot srečni poraženec uvrsril v glavni del. Da se bo za Rolo vse vrtelo okoli Francozov, je poskrbel žreb, ki mu je za nasprotnika v 1. krogu namenil 32 letnega Juliena Benneteauja (41.)!

Št. 1 moškega tenisa Srb Novak Djokovič pa se bo v Cincinnatiju poskusil vpisati v zgodovino tenisa kot edini igralec, ki bi osvojil vseh 9 ATP1000 turnirjev. Do sedaj je 4 x igral v finalu turnirja z imenom Western & Southern Open, a je vsakič ostal poražen. Zanj to ni le še en teniški teden v letu!

"To daje še večjo težo temu turnirju. Zelo si želim osvojiti naslov tukaj. 4x sem izgubil in nikoli nisem bil blizu zmagi. Sicer je to dober rezultat, a upam, da bom šel tokrat do konca," je dejal Novak.

Branilec naslova Španec Rafael Nadal je odsoten. Na zadnjih 9 izvedbah turnirja so 8 x slavili Nadal, Federer in Murray. Djokovič se je po medenih tednih vrnil na igrišča v Torontu, kjer pa je na hitri podlagi doživel hladen tuša od Francoza Tsongaja. V Cincinnatiju se zdijo igrišča nekoliko počasnejša, kar gre na roko Srbu.

"Vem kaj moram narediti, da bom prišel v pravo formo in upam, da mi bo to uspelo tukaj. Lažje je reči kot storiti," je zaključil Djokovič., ki se bo ponoči v 2. krogu pomeril s Francozom Gilesom Simonom.