Rola je bil korak od 'senzacije' na Mastersu v Cincinnatiju!

13.08.2014
CINCINNATI, ZDA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je na Masters turnirju v Cincinnatiju skoraj pripravil prvovrstno presenečenje. V 1. krogu je imel za tekmeca 41. Igralca sveta in položil orožje šele po tajbrejku 3. niza potem, ko je imel tudi zaključno žogico.

Na prste ene roke lahko preštejemo kolikokrat je 23-letni Blaž Rola premagal TOP100 igralce sveta, tokrat pa mu je na 4 milijone vrednem ATP1000 turnirju manjkalo le korak do mini senzacije, da bi izločil 41. tenisača sveta Juliena Bennetauja, ki je prejšnji teden na Mastersu  v Torontu premagal Hewitta in Gulbisa, Raoniču pa naredil precej sivih las v 3. krogu.

Le kdo bi si mislil, da bo najboljši slovenski tenisač v 1. krogu Mastersa v Cincinnatiju tako blizu zmagi, še posebej, ko je izgubil v odločilnem krogu kvalifikacij z Benoitom Pairejem. No, Ptujčan je po srečnem naključju prišel v glavni del kot 'lucky loser' in popravni izpit izdelal le, da ni napredoval v nadaljnje tekmovanje. 32-letni Bennetau, ki ima stalno prebivališče v Švici, je zmagal s 6-7(7), 6-3 7-6(7).

Bennetau sicer velja za največjega osmoljenca na ATP turneji, saj je devetkrat igral v finalu ATP turnirjev pa nikdar zmagal. Je eden zelo redkih, ki je leta visoko na računalniški lestvici (najvišje 26.), pa se še ni veselil naslova, a to ne zmanjšuje njegove kvalitete. Med drugim pozna zmage nad Federerjem (2x), Nadalom in Djokovičem, v Cincinnatiju pa je leta 2009 igral tudi v četrtfinalu.

Rola se je na drugi strani sploh prvić znašel v glavnem žrebu Mastersov, kjer pa je pustil izjemen vtis. V veliki drami, trajajoči 2 uri in 40 minut, je Blaž v 3. nizu najprej tekmecu preprečil zmago pri servisu na 5-4 (Benneteau je na 'match point'naredil dve zaporedni dvojni napaki) nato pa v tajbrejku pri 6-5 sam zapravil zaključno žogico.

V uvodnem nizu ni bilo  brejkov, čeprav sta oba imela nekaj malega priložnosti, zato je odločala podaljšana igra, v kateri je bil na koncu bolj zbran Ptujčan. Benneteau je imel 3 žogice za niz, ki pa jih je slovenski teniški as izničil. Ni bilo za pričakovati lahkega dela za Slovenca in to se je tudi zgodilo. Izkušeni Francoz je dobil 2. niz z brejkom več, v tretjem pa dvakrat vodil, pa se je Rola vedno vrnil. Še posebej so bili dramatični zadnji trenutki tekme, ko je Julien pri 5-4 stal na servisni črti za zmago, imel zaključno žogico (40:30), nato pa vpisal dve zaporedni dvojni napaki. Blaž je odvil darilo in tekmo brez problemov pripeljal do tajbrejka, v katerem je imel žogico za 'meč' pri 6-5, vendar ga je ravno takrat servis pustil na cedilu. Benneteau se je izvlekel in nato dobil težek obračun.

2. krog bi Blažu prinesel lepo denarno nagrado in 45 točk, imel pa bi tudi primerljivega tekmeca Jamesa Warda. Kljub porazu je lahko zadovoljen. Navsezadnje je prvič v karieri igral v glavnem delu Mastersov, na katere je težje priti kot na Grand Slame. V letošnji sezoni se je uveljavil na ATP turneji, upajmo, da bo iz meseca v mesec le še napredoval. Naslednji nastop je predviden na ATP turnirju v Winston Salemu, nato pa lanskega ameriškega študentskega prvaka čaka OP ZDA.