Blaž Rola zanesljivo v četrtfinale kolumbijskega challengerja

18.10.2017
CALI, KOLUMBIJA - Blaž Rola je odlično opravil nalogo v 2. krogu ATP challengerja v Caliju.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je v osmini finala 50,000 USD vrednega challengerja v Kolumbiji razorožil papirnatega favorita. Pravzaprav je z dobro predstavo zlahka opravil s 24-letnim Špancem Ricardom Ojedo Laro ter ga izločil z rezultatom 6-1, 6-3.

27-letni Rola, 236. igralec sveta, je na peščeni južnoameriški podlagi v 1. nizu dvakrat vzel servis 183. na ATP lestvici, v drugem nizu pa s še boljšim začetnim udarcem ponovil vajo. tekmec ni imel nobenih možnosti in vsega skupaj je bilo konec po 57 minutah.

Zmaga bi Pujčanu lahko dala krila za četrtfinalno tekmo, ko ga čaka izjemno težek nasprotnik, 69. igralec sveta Federico Delbonis. 27-letni Argentinec je bil že na 33. mestu ATP lestvice, v Caliju pa je 2. nosilec. Lahko se pohvali z dvema naslovoma na ATP turneji, kar do sedaj ni uspelo še nobenemu Slovencu, a statistika medsebojnih dvobojev je na strani Role. Leta 2014 je Argentinca premagal v 1. krogu OP Avstralije in to brez oddanega niza.