Brazilec Rogerio Dutra-Silva v svojem mestu preprečil slavje Blažu Roli!

20.04.2014
SAO PAULO, BRAZILIJA - Od ponedeljka naprej najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je klonil v finalu ATP Challengerja v Sao Paulu.

23-letni Blaž Rola (121. na ATP) je v finalu ATP Challenger turnirja na pesku v Sao Paulu naskakoval drugo lovoriko v karieri in drugo v letu 2014, vendar ni imel moči, da bi zaustavil pohod Brazilca Rogeria Dutra-Silve (178. na ATP), ki je pred svojimi prijatelji v rojstnem mestu zmagal s 6-4, 6-2.

Ne glede na finalni poraz je Ptujčan lahko več kot zadovoljen z nastopi v Sao Paulu, manjkala je le pika na 'i'. S polfinalom bo prišel do uvrstitve kariere, postal najboljši Slovenec na ATP lestvici, prvi vstop v TOP100 pa bo iskal že naslednji teden v brazilskem Santosu, kjer je 2. nosilec.

30-letni južnoameriški tekmec je bil v finalu pač boljši nasprotnik. Med seboj sta se pomerila prvič, Dutra-Silva pa je igral pred prijatelji in sorodniki, kjer je dal vse od sebe. Kot peščeni specialist je delal manj napak, kar je na tej podlagi odločilnega pomena.

V uvodnem nizu si je Brazilec priigral kar 8 brejk priložnosti, izkoristil pa je 2, eno več od slovenskega teniškega reprezentanta, v drugem pa še povečal tempo. Žogice za brejk je takoj vnovčil v igre in s tem po 1 uri in 15 minutah slavil. Blaž je v 2. nizu sicer zapretil prvi, ko si je priigral brejk priložnost takoj na začetku, vendar je ostala neizkoriščena. Število točk ob koncu je bilo 65:46 v korist Brazilca.

Iz Sao Paula Rola odhaja z 48 točkami, s tem pa je pridobil 13 mest in bo jutri na kariernem 108. mestu ATP lestvice kot najboljši Slovenec. Na bančni konto mu je finale prinesel 3,390 USD (bruto).