Dvojni današnji program v Sao Paulu usoden za Kavčiča!

04.10.2013
SAO PAULO, BRAZILIJA - 26-letni Blaž Kavčič je imel danes na ATP Challengerju dvojni spored, saj je dež včeraj prekinil obračune, iztržil pa četrtfinale.

Blaž Kavčič (104. na ATP) kot 1. nosilec 35,000 USD vrednega ATP Challengerja v Sao Paulu zapušča prizorišče po četrtfinalu. Potem, ko je zaradi včerajšnjega slabega vremena moral danes na teren dvakrat, mu ni uspelo priti v polfinale. Najprej je zlahka s 6-4, 6-2 opravil s povabljencem Tiagom Lopesom, nekaj ur kasneje pa mu je mero v četrtfinalu vzel 8. nosilec Rogerio Dutra-Silva. 29-letni domačin, ki se je rodil prav v Sao Paulu, je kot 132. igralec sveta slavil s 6-3, 6-1.

Ljubljančan je bil v prvem dvoboju favorit, saj je imel nasproti komaj 519. igralca sveta. Brez težav je kontroliral potek 2. kroga na peščenem Challengerju, oddal sicer eno servisno igro, sam pa od devetih žogic za brejk izkoristil 4. Pričakovano se je prebil v popoldanski četrtfinale, kjer pa ga je čakala veliko težja naloga, domačin, ki je tudi že bil v TOP100, Rogerio Dutra Silva.

Takole se je Blaž veselil zmage v prvem današnjem dvoboju, v drugem je bil drugi Brazilec precej boljši

Tudi Brazilec je imel danes dvoboj 2. kroga, v katerem pa se ni niti spotil, saj mu je nasprotnik po 34 minutah predal medtem, ko je bil Blaž na terenu 1 uro dlje. Slovenski-brazilski derbi dneva je v uvodnem nizu postrgel s plejado brejkov. Dutra-Silva je že v 1. igri brez izgubljene točke prišel do odvzema servisne igre, Kavčič pa mu ni ostal dolžan. Od devetih odigranih iger se jih je kar šest končalo z  brejkom, močnejši pa je bil Brazilec, ki  je  v  2. nizu  kar  hitro počistil  z našim tenisačem. Na začetku je Blaž še pokazal nekaj odpora, bolj ko se je tekma bližala koncu in vse večji prednosti domačina, pa je tudi Črnučan popustil in dvoboj je bil hitro odločen. V 76 minutah je bil Brazilec boljši tekmec in se zasluženo veseli napredovanja. Med seboj sta igrala prvič.

Kavčič iz Sao Paula  odnaša 15 točk in 1,020 USD (bruto).