Četrta zaporedna zmaga pelje Rolo v osmino finala challengerja v Peruju

24.10.2017
LIMA, PERU - Blaž Rola je po uspešnih kvalifikacijah zmagal tudi v 1. krogu ATP challengerja v Limi.

27-letni Blaž Rola (225. na ATP) zelo uspešno tekmuje na peščenem challengerju v Limi, ki ima nagradni sklad 50,000 USD.

Potem, ko je dobil tri kvalifikacijske tekme, je slavil tudi v 1. krogu glavnega dela. S 7-6(4), 6-0 je izločil 24-letnega Brazilca Guilhermeja Clezarja, 200. igralca sveta.

Rola je ja zmago potreboval 1 uro in 24 minut. Uvodni niz je bil izenačen. Oba sta imela tri brejk priložnosti, ki jih nista znala vnovčiti in odločitev je padla v tajbrejku, kjer je bil Blaž močnejši nasprotnik. Po dobljenem nizu je pritisnil na servis Južnoameričana in ga povsem nadigral. Za slovo mu je podelil kravato. Clezar je v tem delu osvojil pičlih 11 točk. Ptujčan je zadel v tekmi tudi 8 asov.

V osmini finala bo igral z zmagovalcem dvoboja med 3. nosilcem Nicolasom Kickerjem iz Argentine in Portugalcem Joaom Dominguesem. Za zmago v 1. krogu je dobil 9 točk (3+6) in 860 USD.