Chiudinelli nemočen, Blaž Kavčič v polfinalu Gimcena

05.05.2017
GIMCEN, JUŽNA KOREJA - Vodilni teniški igralec v Sloveniji Blaž Kavčič se je suvereno uvrstil v polfinale ATP Challengerja v Koreji.

Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (123. na ATP) je med štirimi najboljšimi na Challengerju v Gimcenu.

30-letni Ljubljančan nadaljuje z odličnimi rezultati na Challengerjih v letošnji sezoni. V četrtfinalu 50,000 USD vrednega turnirja na trdi podlagi v Južni Koreji mu ni mogel do živega tudi neugodni Švicar Marco Chiudinelli. Naš as je zmagal s 6-3, 6-4.

Kavčič in 35-letni Švicar sta se pomerila prvič. V uvodnem nizu je bilo vse v znamenju Blaža. S fantastičnim servisom je onemogočil tekmeca (oddal je le 4 točke in se ni soočil z brejk žogo), sam vzel dva brejka iz dveh priložnosti in zlahka povedel v nizih. Švicarski veteran je nekoliko vzpostavil ravnotežje v nadaljevanju, vseeno pa je pokazal premalo napram Ljubljančanu, ki je še s tremi odvzemi servisa dokončal tekmo v svojo korist po malo manj kot 90 minutah. Tokrat je igral ključno vlogo drugi servis, kjer je Blaž odigral odlično.

Kot 5. nosilec se bo Kavčič v polfinalu pomeril z Italijanom Thomasom Fabbianom, 160. igralcem sveta. 27-letni Rimljan je lani v kvalifikacijah Wimbledona dobil edini medsebojni dvoboj in Blaž ima priložnost, da poravna izid.

To je že peti polfinale v letošnji sezoni za Kavčiča, lovil pa bo četrti finale.