Federer nadaljeval tam, kjer je končal v Melbournu

16.03.2017
INDIAN WELLS, KALIFORNIJA - Roger Federer je prvič v svoji karieri zabeležil tri zaporedne zmage proti velikemu tekmecu Rafaelu Nadalu.

Štirikratni zmagovalec turnirja Roger Federer se je še enajstič v svoji karieri uvrstil v četrtfinale Mastersa v Indian Wellsu, kjer je v ponovitvi finala OP Avstralije s 6:2, 6:3 v 68 minutah izločil Rafaela Nadala.

Maestro je prikazal še eno dominantno predstavo in se do neposredne zmage dokopal s podobno igro, kot ga je krasila v zadnjem nizu uvodnega Grand Slama letošnje sezone. Nadal ni našel odgovora na agresivne udarce, saj mu Federer ni dopustil, da bi na igrišču ujel ritem. Švicar je odpiral igrišče tako na forehand kot na backhand strani in kaznoval vsako krajšo žogo pet let mlajšega Španca.

Federer je blestel na returnu, saj je dobil kar 43 odstotkov točk na Nadalov servis in izkoristil štiri od petih brejk priložnosti. Nadal si je priigral le eno, ki je ostala neizkoriščena, osvojil pa je 24 odstotkov točk na Federerjev prvi in le 20 odstotkov na drugi začetni udarec.

Federer je takoj za uvod odvzel servis nasprotniku in si s forehand winnerjem v peti igri priigal priložnost za dvojni brejk, do katerega je prišel z neubranljivim backhand returnom po paraleli. Sedmo igro je zaključil z uspešnim volejem pri mreži.

Nadal je drugi niz začel odločneje, a se kmalu spet znašel v zaostanku, saj Federer ni odstopal od svojega načrta. Španec je v deveti igri serviral za obstanek na dvoboju in pri zaostanku s 15:30 zadel vrhnji del mreže, žogica pa se je prevalila na njegovo stran. Federer ni tratil časa in z backhand returnom v stičišče osnovne in stranske črte prišel do 13. zmage proti večnemu rivalu. Zmagovalec je zabil 26 winnerjev ob 17 neizsiljenih napak, poraženec pa je dvoboj končal z 10 winnerji in 15 napakami.

Federer je prvič v karieri dobil tri zaporedne obračune z Nadalom (Basel, Melbourne, Indian Wells). Rafa je nazadnje slavil pred tremi leti v polfinalu OP Avstralije, skupni izid pa zdaj znaša 23-13 v korist ''kralja peska''. Na trdi podlagi sta poravnana na 9-9, Federer pa vodi 11-10 izven peščenih igrišč, kjer Nadal vodi s 13-2.

Kyrgios končal Đokovićevo vladavino v Indian Wellsu

Za presenečenje dneva je poskrbel Nick Kyrgios, ki je še drugič zapored premagal Novaka Đokovića in s končnim izidom 6:4, 7:6(3) končal njegov niz 19 zaporednih zmag v puščavskem Indian Wellsu. Petkratni zmagovalec turnirja je v prejšnjem krogu izločil Juana Martina Del Potra, v osmini finala pa ga je po uri in 52 minutah ugnal mladi Avstralec.

Kyrgios je v prvem nizu izgubil le sedem točk na svoj začetni udarec, dve na prvi servis. Takoj na začetku je odvzel servis Đokoviću in imel v tretji ter sedmi igri priložnost za dvojni brejk. Uvodni niz je končal s sedmim asom na dvoboju.

Nole si v drugem nizu ni priigral niti ene priložnost za brejk, a ubranil dve na svoj servis in izsilil podaljšano igro. Tie-break je pripadel Avstralcu, ki je pobegnil na 6:2, nato pa z močnim servisom, ki ga Đoković ni uspel vrniti v polje, izkoristil drugo zaključno žogico za zmago nad drugim nosilcem.