Grega Žemlja v 2. krogu Canberre!

01.11.2016
Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja, je uspešno prešel prvi dvoboj v Canberri!

CANBERRA, AVSTRALIJA - 30 letni Grega Žemlja (155. na ATP) nadaljuje z nastopi na ATP Challengerjih v "deželi tam spodaj"! V nedeljo je igral finale v Traralgonu kar mu je prineslo napredovanje na ATP lestvici za 15 mest. Na enako vrednem turnirju v Canberri je brez večjih težav odpravil nasprotnika v 1. krogu. Nasproti mu je stal 26-letni Novozelandec Finn Tearney (458. na ATP), ki v dosedanji karieri ni dosegel nič posebnega, v glavnem se bori na turnirjih serije ITF. Grega sicer ni odigral na visokem nivoju, a je vseeno dobil dvoboj v 2 nizih s 6-3, 6-4!

V 1. nizu je le vsak drug 1. servis spravil čez mrežo, a je nekako ubranil 4 brejk priložnosti Finna, sam je izkoristil 1 od 3. Tudi v 2. nizu je imel podobne težave ob 4 asih je naredil 4 dvojne napake. Oba sta imela 5 priložnosti za brejk, Slovenec je izkoristil 2, Novozelandec 1 in to je bilo dovolj za zmago po uri in 35 minutah igre!

V 2. krogu ga čaka 19-letni domačin Omar Jasika (390. na ATP), ki bo gotovo poskušal priti do "skalpa" bolj renomiranega nasprotnika. Žemlja bo vsekakor moral dvigniti nivo igre in izkoristiti dokaj ugoden žreb, ki se mu je odprl z odpovedjo 2. in 3. nosilca (Nišioka, Čung). A potrebno je iti korak za korakom... .

Zmaga v 1. krogu mu je prinesla najmanj 7 ATP točk in 860$ denarne nagrade!