Grega Žemlja v slogu letošnje sezone zaključil z nastopi v Canberri!

02.11.2016
Vodilni slovenski tenisač Grega Žemlja je s porazom v 2. krogu zaključil krajšo turnejo v Avstraliji!

CANBERRA, AVSTRALIJA - 30-letni Grega Žemlja (155. na ATP) je moral v 2. krogu ATP Challengerja v Canberri priznati premoč mlademu domačemu igralcu Omarju Jasiki (390. na ATP). 19-letnik iz Melbourna je v dveh nizih gladko opravil s Slovencem in na koncu slavil s 6-1, 6-4!

Avstralec je letos v slabi formi. Na začetku leta je sicer premagal Ukrajinca Ilijo Marčenka, ki je bil takrat 76. igralec sveta, nato pa je izgubljal tudi z igralci okoli 1000 mesta na ATP lestvici. A ko vidi nasproti sebe Slovenca, očitno odigra v višji prestavi, saj je ob Žemlji premagal še Tomislava Ternarja, Aljaža Radinskega in Nika Razborška, ki je edini osvojil niz!

Grega že v 1. krogu kljub zmagi ni igral dobro in tako se je nadaljevalo tudi v 1. nizu 2. kroga. Priigral si ni niti ene brejk priložnosti, Omar je izkoristil obe in ekspresno povedel v nizih. V 2. nizu je le pokazal nekaj več življenja, a ga je znova "izdal" servis. Izkoristil je edino brejk priložnost toda svoj servis oddal 2 x in vsega je bilo konec po 55 minutah igre.

Žemlja potrebuje za uvrstitev v top100 še približno 200 točk, a s takšno igro in nihanji, bo to težka naloga. Predvsem bi sedaj potreboval kvalitetne priprave na novo sezono, če je z zdravjem vse v redu. Kot lahko vidimo nekateri igralci stari 30+ dosegajo karierne rezultate in zakaj ne bi kaj podobnega uspelo tudi Gregi?

Grega Žemlja je osvojil 7 ATP toč in 860$ denarne nagrade!