Grega Žemlja zmagal tudi v 3. krogu travnatih kvalifikacij v Ilkleyu

15.06.2015
ILKLEY, V.B. - Grega Žemlja, letošnji povratnik na terene, je dobil tudi tretji obračun v kvalifikacijah ATP challengerja v Veliki Britaniji ter čaka na tekmeca v 1. krogu.

Najboljši slovenski tenisač na travnatih podlagah Grega Žemlja (307. na ATP), je s tremi zmagami preskočil kvalifikacijski del na 42,500 evrov vrednem challengerju v Ilkleyu.

28-letni Kranjčan bi moral 3. krog kvalifikacij odigrati že včeraj, a je dež odplaknil tekme, namesto tega pa si je s prijateljem Blažem Rolo, ki je v 1. krogu slavil nekaj minut prej, v pubu ogledal nogometno tekmo med Slovenijo in Anglijo. Dan premora mu je po dvojnem sobotnem programu dobro del, v 3. krogu kvalifikacij je 'uničil' Italijana Mattea Donatija s 7-5, 6-4. Bravo!

Grega Žemlja in Blaž Rola sta si v nedeljo na ekranu ogledala nogometno tekmo in stiskala pesti za Slovenijo. Danes sta oba odlično opravila delo v Ilkleyu. Foto: Blaž Rola

Žemlja je v uvodnem nizu suvereno držal servisne igre, tako kot v soboto, ko je ohranil začetni udarec nedotaknjen. V pravem trenutku je prišel do brejka, 1. niz je dobil po dvanajstih igrah (brejk v 11. igri) s 7-5. 20-letni Italijan, 220. na ATP lestvici ni imel niti ene brejk žogice, prvo si je priigral na začetku 2. niza, a jo je Grega izničil. Slovenec je v sredini niza še enkrat visal brejk, povedel 4-2 ter bil na poti do rutinske zmage, nato pa je mladi Italijan, doma iz Alessandrie v 8. igri uspel ujeti priključek. Le ta ni trajal dolgo, Žemlja je v naslednji izmenjavi spet ušel, izkoristil prvo žogico za odvzem servisa in povedel 5-4. Ni veliko manjkalo, pa bi nastradal lopar, vendar se je Donati zadržal. Nekoč prvi slovenski tenisač, edini, ki je bil v top50, je suvereno zaključil brez izgubljene točke, v stilu z volejem na mreži.

'Žemljak' se je v glavnem delu pridružil Blažu Roli (beri zgoraj), na tekmeca pa še čaka. Vstop med 32 najboljših mu je prinesel 3 točke in 440 evrov.