Izjemen povratek Grege Žemlje ni bil nagrajen s četrtfinalom

18.06.2015
ILKLEY, V.B. - Najboljši slovenski travnati tenisač Grega Žemlja je v 2. krogu ATP challengerja v Veliki Britaniji izgubil s 85. igralcem sveta Dudijem Selo po tajbrejku 3. niza.

Grega Žemlja (307. na ATP) je na ATP challengerju v Ilkleyu z nagradnim skladom 42,500 evrov v osmini finala izgubil netipičen travnati obračun z Dudijem Selo po 110 minutah in rezultatu 5-7, 6-1, 7-6(3).

Kranjčan je Selo premagal le enkrat v štirih medsebojnih tekmah, prav na travi, tudi tokrat pa je bil kljub neprepričljivi igri, blizu zmagi. No, na koncu se je veselil 30-letni Izraelec, tekma pa je postregla s polno brejki. Na semafor sta jih vpisala kar 13, od tega 6 v zadnjem nizu.

Kljub napakam je 28-letni Žemlja dobil uvodni niz. Za začetek je že v 1. igri vzel servis tekmecu, vodstva pa ni obdržal prav dolgo. V sredini niza sta oba slabo servirala, posledica pa so bili trije brejki, pri 5-5 pa je Gregi uspel še en odvzem začetnega udarca, v naslednji pa ga je rutinsko potrdil za osvojen uvodni del srečanja.

V 2. nizu je Izraelec prestavil v višjo prestavo. Ne glede na to, da je imel zelo slab odstotek zadetih prvih servisov, je v 4. igri izkoristil priigrano brejk žogico. Žemlja je naredil napako pri mreži in se znašel v zaostanku. Izguba servisa je slabo vplivala na moralo in Sela je zlahka poravnal v nizih. Brez težav je vpisal še en brejk, ga potrdil ter izsilil 3. niz, slovenski teniški as pa se je hitro sprijaznil z izgubo niza ter se v mislih že pripravil na odločilni del, ki pa se ni začel po njegovih načrtih.

30-letni Izraelec je v 1. igri spet vzel servisno igro, v naslednji pa je imel Gorenjec tri žogice za ribrejk, a kaj, ko so se mu spet prikradle nevsiljene napake ali pa se je Sela rešil z dobrim servisom. Za nameček je nasprotnik povedel kar dvema brejkoma, šele nato je Grega omilil rezultat, v 6. igri pa pripravil napad. Žal se mu ni izšel, brejk žoga za popoln povratek je ostala neizkoriščena, Izraelec pa je nato začutil, da lahko konča tekmo. Namesto izenačenja je še povečal prednost, spet vodil z dvema brejkoma. Sledil je velik preobrat, ki žal ni bil nagrajen z zmago in četrtfinalom. Sela je dvakrat stal na servisni črti za zmago (5-2, 5-4), pa se je Kranjčan vrnil na velika vrata. O zmagovalcu je odločala podaljšana igra, v kateri je Grega držal stik do 3/3, nato pa je Izraelec dobil 4 zaporedne točke in preprečil Žemlji še kako pomembno zmago.

Grega je za nastop v 2. krogu, kamor se je prebil iz kvalifikacij, dobil 10 točk.