Izpad Role v 2. krogu challengerja v Sarasoti

20.04.2018
SARASOTA, ZDA - Blaž Rola je klonil v 2. krogu ATP challengerja na Floridi, ki ima nagradni sklad 100,000 USD.

Ameriški tenisač Reilly Opelka je v 2. krogu peščenega turnirja v Sarasoti izločil Blaža Rolo s 7-6(6), 6-3.

Čeprav je 27-letni Rola (166. na ATP) pred kratkim zlahka opravil z Opelko na challengerju v Panami, se je moral tokrat sprijazniti s porazom. 211. igralec sveta je bil izjemen na prvem servisu in našemu tenisaču ni dpustil brejka.

V uvodnem nizu se je bil trd boj za vsako žogo, Osmopostavljeni Ptujčan je bil celo bolj napadelen in si je priigral dve žogi za odvzem servisa, ki pa jih je mladi, 20-letni domačin rešil. Odšla sta v podaljšano igro, kjer je bil Opelka srečnejši. Rola je imel v 1. nizu kar tri žoge za niz, pa se ni izšlo. Veliko sreče in seveda znanja je imel Američan tudi v 2. nizu. Izkoristil je sploh edino priložnost za brejk, ko je Rola enkrat slabše odigral, to pa je tudi odločilo obračun dolg 1 uro in 23 minut.

Blaž je v Sarasoti zaslužil 1,730 USD ter dobil 8 točk za ATP lestvico.