Kavčič po preobratu zavezal kravato za polfinale v Fergani

23.06.2017
FERGANA, UZBEKISTAN - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je znova zborbal zmago. Na ATP Challengerju v Fergani je po treh nizih izločil 7 . nosilca iz Turčije in si priigral polfinale.

Blaž Kavčič je 1. nosilec 75,000 USD vrednega turnirja serije Challenger v Uzbekistanu, s tem pa tudi glavna tarča ostalih tekmecev. V četrtfinalu se je meril s Turkom Cenom Ilkelom, 277. na ATP lestvici in slavil s 4-6, 6-4, 6-0.

Na trdi podlagi je 30-letni Ljubljančan, sicer 111. igralec sveta, izgubil uvodni niz z 21-letnim nasprotnikom. Blaž je imel kar 6 brejk priložnosti, sedmopostavljeni Ilkel pa le eno, pa je osvojil 1. niz. V drugem delu je Kavčič dvignil nivo na svojem začetnem udarcu, en odvzem servisa je bil dovolj za odločilni niz, v katerem je tekmecu zavezal kravato. Naš teniški as je zabil kar 18 asov, sam dvoboj pa je trajal malo več kot 2 uri.

23-letni Belorus Ilija Ivaška je naslednji v vrsti, ki se bo pomeril z Blažem. tenisač iz Minska je 204. na ATP lestvici, s tem pa 4. nosilec.