Kavčič predal eno igro pred porazom z Mirzo Bašičem

18.10.2017
MOSKVA, RUSIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je zaigral v 1. krogu ATP turnirja v Moskvi, a je predal pred uradnim porazom.

30-letni Blaž Kavčič (105. na ATP) je v 1. krogu ATP turnirja v ruski prestolnici igral z Bošnjakom Mirzo Bašičem (209. na ATP) in precej dobro začel. Hitro je povedel z brejkom, ga zadržal in osvojil prvi niz, nato pa ni zdržal takšnega tempa. Štiri leta mlajši Bošnjak, ki je prišel iz kvalifikacij je izkoristil svojo priložnost v 2. nizu in izenačil, v tretjem pa ušel na dva brejka prednosti. Še pred zmagovitim zaključkom mu je Ljubljančna predal in se poslovil iz dvoranskega turnirja. Po dveh urah je bil rezultat 3-6, 6-3 in 5-1...

Kavčič je nazadnje igral na OP ZDA, kjer ga je v 1. krogu ugnal MIhail Južni.

Nastop v Moskvi je Blažu prinesel 7,545 ameriških dolarjev, vendar je ostal brez točk.

6-Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) beat Yuki Bhambri (India) 4-6 7-5 6-4
3-Adrian Mannarino (France) beat Lukas Rosol (Czech Republic) 6-3 7-6(4)
Dudi Sela (Israel) beat Rogerio Dutra Silva (Brazil) 7-5 6-1

Daniil Medvedev (Russia) beat Andrey Kuznetsov (Russia) 6-4 2-6 7-6(6)
Mirza Basic (Bosnia and Herzegovina) beat Blaz Kavcic (Slovenia) 3-6 6-3 5-1 (Kavcic retired)
Filip Krajinovic (Serbia) beat 5-Andrey Rublev (Russia) 7-5 7-6(6)
Laslo Djere (Serbia) beat 7-Paolo Lorenzi (Italy) 4-6 7-6(9) 6-4
Ricardas Berankis (Lithuania) beat Dusan Lajovic (Serbia) 6-3 7-6(2)
Andreas Seppi (Italy) beat Jiri Vesely (Czech Republic) 6-3 4-1 (Vesely retired)
Rogerio Dutra Silva (Brazil) beat Evgeny Donskoy (Russia) 6-3 7-5
Lukas Rosol (Czech Republic) beat Konstantin Kravchuk (Russia) 4-6 6-3 7-6(3)
6-Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) beat Thomas Fabbiano (Italy) 6-3 0-6 6-2
Ruben Bemelmans (Belgium) beat Peter Gojowczyk (Germany) 4-6 7-6(5) 7-6(2)
Julien Benneteau (France) beat Nikoloz Basilashvili (Georgia) 6-4 0-0 (Basilashvili retired)
Ivo Karlovic (Croatia) beat Guido Pella (Argentina) 3-6 7-5 7-6(10)
Sergiy Stakhovsky (Ukraine) beat Jared Donaldson (U.S.) 7-6(4) 6-4