Kavčič za začetek Challengerja v Sao Paulu iztržil zlata vredno zmago!

01.10.2013
SAO PAULO, BRAZILIJA - Tretji najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič kot 1. nosilec Challengerja v Sao Paulu začenja z zelo pomembno zmago.

26-letni Blaž Kavčič se je zelo dobro sestavil po bolezni, ki mu je prepričila pohod na nov naslov turnirjev serije Challenger v Porto Alegreju. Če mu zdravje ni dopuščalo boja tam, pa je na 35,000 USD vrednem ATP Challengerju v Sao paulu v 1.krogu izločil prebivalca Porto Alegreja Guilhermeja Clezarja s 6-3, 4-6 in 6-3. Gre za zelo neugodnega tenisača, trenutno 171. igralca sveta, ki je prejšnji teden igral polfinale, še teden dni nazaj pa celo zmagal na Challengerju v Campinasu.

Kavčič in Clezar sta uprizorila skoraj identičeno tekmo in izhod kot lani na Challengerju v Sao Leopoldu. Prvi niz je  pripadel varovancu Blaža Trupeja, drugi Južnoameričanu, tretji pa spet Kavčiču, ki ima tako razmerje 2-0 z20-letnim Clezarjem.

Vsekakor je bila to težka tekma za Blaža, ki je po prihodu v Južno Ameriko zbolel,  za nameček pa je tokrat dobil tekmeca, ki je v formi. Kljub temu, da je Clezar igral na domačih tleh, pa je borbeni Kaljut iztržil zmago po 2 urah in 7 minutah, v katerih je dvakrat izgubil servisno igro, sam pa ob 12 priložnostih za  brejk izkoristil 4. Brazilec je svoj kredit porabil v 2. nizu, ko je opravil praktično vse  v današnjem dvoboju, saj je  v prvem in  tretjem ostal brez žogice za brejk. V odločilnem delu je Blaž superiorno odigral na drugem začetnem udarcu, kjer je dobil13 točk od 15.

V 2. kogu bo imel na papirju lažjega tekmeca. Čaka ga šele 516. igralec sveta Tiago Lopes, ki seveda nastopa s povabilom organizatorja. 26-letni Brazilec v svoji karieri ni nikdar kazal bleščečih rezultatov, z Blažem bosta seveda igrala prvič