Odlično: Tadeja Majerič se veseli naslova na ITF turnirju v Aruangabadu

17.01.2016
ARUANGABAD, INDIJA - Slovenska tenisačica Tadeja Majerič (269. na WTA) je na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v Indiji osvojila 8. karierni naslov.

Več kot dve leti, skoraj tri, je 25-letna Tadeja Majerič čakala na novo lovoriko ITF turnirjev. V tretjem zaporednem finalu ji je uspelo priti vse do konca in potrditi, da se letos lahko nadeja rezultatov, ki so jo krasili nekaj časa nazaj.

Mariborčanka je kot 2. nosilka zmagala na peščenem ITF turnirju v Aruangabadu. V sanjskem finalu je premagala 1. nosilko Valerijo Strahovo s 6-4, 6-3. ČESTITKE TADEJA!

V sobotnem finalu z 245. igralko sveta je delo dokončala po 1 uri in 35 minutah, osvojila pa je tudi 50 točk in 3,917 USD denarne nagrade. Z novimi točkami se bo prebila v TOP220 (najvišje je bila na 111. mestu, novembra 2013).

''Zelo sem vesela zmage. To je moja tretja lovorika v Indiji. Resnično sem potrebovala takšen rezultat, navdaja me z upanjem, da v letu 2016 spet pridem na mesta, kjer sem bila pred časom'', je povedala smpatična Štajerka

Tadeja je finalni obračun odprla z vodstvom 5-1, nato pa se je 20-letna Ukrajinka uspela pribićati na 5-4. Slovenska teniška reprezentantka je uspešno dokončala uvodni niz, ga dobila s 6-4, v drugem pa vpisala brejk v 7. igri, kar je bilo dovolj za naslov. Le ta je bil očitno dovolj tudi za indijske časnike, da so ugotovili, da Tadeja prihaja iz Slovenije in ne s Slovaške :).