Prekinitev odrezala krila Poloni Hercog

13.09.2019
ŽENGŽOU, KITAJSKA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je izgubila v 2. krogu WTA turnirja serije Premier v Žengžouju.

28-letna Polona Hercog (53. na WTA) se je na 1,5 milijona USD vrednem WTA turnirju na Kitajskem merila s prvopostavljeno Karolino Pliškovo, imela aktiven rezultat, po prekinitvi pa so se njene sanje o napredovanju razblinile kot milni mehurček.

Obračun med Karolino Pliškovo, 2. igralko sveta in Polono Hercog se je začel v sredo, favorizirana čehinja pa je dobila 1. niz po toči brejkov. Od devetih iger se jih je pet končalo z odvzemom servisa, Pliškova je vpisala tri. Hercogova je v 2. nizu z brejkom povedla 5-2, nato je sledila prekinitev po dveh dneh premora zaradi dežja (igralki sta se na teren vrnili v petek) pa Štajerka ni dobila niti igre in izpadla po 1 uri in 46 minutah z rezultatom 6-3, 7-5.

Karolina Pliškova je po vrnitvi na teren zaradi prekinitve nadigrala Polono Hercog

To je bil šesti medsebojni dvoboj Polone in karoline, Čehinja jih je dobila pet, vključno z današnjim. Slovenki je nekdanjo št.1 uspelo presenetiti le leta 2014 v Pekingu.

2. krog turnirja v mestu Žengžou je Hercogovi prinesel 22,025 USD in 55 točk, lepa bera za eno zmago in poraz.